Десять народних депутатів стали авторами прийнятого в першому читанні на початку липня 2014 р. законопроекту про скасування ліцензування імпорту лікарських засобів. Ініціатором «повернення в минуле» стала керівник Комітету з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики Олександра Кужель.
Ліцензування імпорту було введено окремим Законом України №5038-VI від 04.07.2012 р. З того часу пройшли вибори до Верховної Ради України і склад народних депутатів суттєво змінився.
Однак серед десяти нардепів, що завзято вимагають скасування ліцензування імпорту зараз, знайшлися ті, чиї нинішні дії інакше, як спробою заробити на чужому здоров’ї, не назвеш.
Депутати Сергій Баландін, Ярослав Гінка, Павло Кириленко, Олександр Коваль, Олександра Кужель, Микола Кучерук та Юрій Шаповалов не були народними обранцями у 2012 році, а от Владислав Лук’янов, Сергій Мошак та Ігор Шаров — нардепи зі стажем. І кожен із них у 2012 році голосував за введення ліцензування, скасування якого тепер — менш ніж через 2 роки з дати введення — вважає необхідним. Списати це на партійну дисципліну часів Януковича не вдасться — перші двоє входили до фракції Партії регіонів, останній же представляв інтереси іншої політичної сили — Народної партії. При цьому, всі троє «ветеранів» голосувань — давні соратники Олександри Кужель: В. Лук’янов — її перший заступник в Комітеті, С. Мошак — просто заступник, а І. Шаров — член Комітету.
Сама О.Кужель останні півроку дуже активно виявляє бажання брати участь у житті фармгалузі. Щоправда, досить своєрідно. Чого варті її підтримка одеського заводу «ІНТЕРХІМ» у конфлікті з Держлікслужбою, відкриті листи Прем’єр-міністру з вимогою звільнити керівництво Держлікслужби, яке не влаштовувало ТДВ «ІНТЕРХІМ», і навіть особисті візити у відомство на початку травня 2014 р. з вимогами негайно відновити реалізацію кодеїновмісних препаратів того ж таки ТДВ «ІНТЕРХІМ».
Що ж до скасування ліцензування імпортних ліків, то О.Кужель заявила: «Треба скоротити кількість видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, зокрема, щодо зайвого ліцензування виробництв, які не несуть загрози здоров’ю людини».
Проте вид діяльності «імпорт лікарських засобів» був включений до даного переліку якраз з метою «недопущення до обігу фальсифікованих, неякісних та незареєстрованих лікарських засобів», про що йшлося у відповідній пояснювальній записці від 05.06.2012 р. Тобто Голова Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Олександра Кужель вважає, що обіг фальсифікованих, неякісних та незареєстрованих ліків не несе загрози здоров’ю людини?
Але, схоже, здоров’я громадян України турбує Олександру Кужель значно менше, ніж інтереси тих бізнес-структур, котрим порядок на фармринку невигідний.
За матеріалами Pharma.net.ua