Проєкт «Використання QR-коду для людей, які потребують допомоги» реалізували за програмою Громадського бюджету через 2 роки. На відміну від початкового проєкту, більшу частину коштів витратили не на самі браслети, а на навчання їх використанню і рекламу. Медичні браслети з інформацією про власника роздали 588 одеситам, які є підопічними низки організацій, що допомагають людям з інвалідністю. Про це повідомляє прес-служба Одеської міськради.
Даний проєкт переміг в голосуванні з Громадського бюджету ще в 2018 році. Суть проєкту полягає в створенні наручних браслетів з QR-кодом для одиноких людей похилого віку, у яких є проблеми зі здоров’ям, а також для людей з інвалідністю. У самому коді можна зберігати інформацію про особисті дані людини, в тому числі медичну картку, контакти лікарів і близьких, а також інформацію про наявність захворювань.
При підготовці проєкту зазначалося, що в Одесі зареєстровано приблизно 3600 людей, яким потрібен даний медбраслет. У конкурсі вказувалася сума в 499 тис. 800 грн, а на самі браслети планувалося виділити 342 тис. грн. Раніше на браслети хотіли виділити по 95 гривень за штуку. Іншу частину коштів повинні були витратити на дизайн, навчання користуванням браслетом і його рекламу за допомогою листівок.
Вже 15 січня 2020 року проєкт все ж вдалося реалізувати, але, як часто буває з проєктами Громадської бюджету, далеко не так, як це планувалося спочатку.
Кількість браслетів з 3600 було зменшено спочатку до 1500, а потім і до 660 одиниць, на що витратили всього 62 тис. 700 грн. Що, як і раніше, відповідає початковим підрахунками по 95 гривень за один браслет.
Однак тепер велика частина бюджету пішла на його просування: макети обійшлися в 15 тис. 400 грн, навчання – в 26 тис. 300 грн і реклама на листівках – в 36 тис. грн. Таким чином, витратили на впровадження браслетів 77 тис. 700 грн, що більше суми витраченої на самі браслети.
Роздати вдалося далеко не всі браслети. Їх змиогли отримати 558 одесита, які перебувають під опікою у таких громадських організаціях:
- «Київське районне товариство інвалідів міста Одеси»;
- «Південноукраїнський регіональний центр молодих інвалідів»;
- Українське товариство сліпих Одеської обласної організації УТОС;
- Одеська обласна організація Українського товариства глухих УТОГ;
- «Дорога добра»;
- «Рівноправне суспільство»;
- Одеське міське товариство інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів;
- «Союз організацій інвалідів України»;
- «Особливі діти»;
- «Творчий центр індивідуального розвитку»;
- «Товариство інвалідів «Молдаванка»;
- «Одеська міська благодійна організація допомоги дітям з синдромом Дауна «Сонячні діти»;
- «Товариство інвалідів Приморського району»;
- спортивний клуб інвалідів «Одеса-Баскет»;
- «Товариство інвалідів Суворовського району Одеси»;
- «Товариство інвалідів «Слобідка»;
- «Центральне товариство інвалідів міста Одеси»;
- «Малиновське районне товариство інвалідів «Центр реабілітації».
Джерело: УСИ Одесса