Дослідники з Великої Британії не знайшли істотних відмінностей у співвідношенні жінок та чоловіків, які перенесли коронавірусну інфекцію у безсимптомній формі, але найбільш часто антитіла виявлялися у чоловіків старше 40 років, більш того, титр антитіл був у три рази вищим, ніж у жінок. Таку інформацію сповіщає Українська правда.
Однією з причин стрімкого поширення COVID-19 у світі є те, що значна кількість людей хворіє безсимптомно.
Навіть після такої форми захворювання у людини почитають вироблятися антитіла, що складають основу імунітету. Поки що точно невідомо, як надовго вони затримуються в організмі та чи захищають від повторного інфікування.
Британські науковці у новому дослідженні вивчали рівні антитіл в залежності від статі.
Одним з ключових відкриттів зазначеного дослідження стало те, що у 80% випадків антитіла зникали у жінок переважно середнього і старшого віку.
За словами вчених, жінки, що знаходяться у постменопаузі або наближаються до менопаузи, мають змінену імунну відповідь. Також вчені додали, що на імунітет до коронавірусу вік та стать мають істотний вплив.
«Це може бути пов’язано зі зміненою імунною відповіддю у жінок, які наближаються до менопаузи або перебувають у постменопаузі, подібно до того, як це спостерігається під час грипу. Загалом, оцінюючи імунітет до COVID-19 і його тривалість, ми повинні бути готові до того, що він не буде однорідним. Вік і стать можуть призвести до серйозної різниці», – зазначили дослідники.
На думку вчених, люди, що брали участь у дослідженні, могли інфікуватися коронавірусом близько пів року тому, що вказує на те, що середня ймовірна тривалість життя антитіл в організмі людини становить 3 місяці.
Дізнайтеся більше: На думку провідної лікарки-інфекціоністки, люди, які переносять коронавірусну інфекцію безсиптомно, є рушійною силою епідемії.