Британські вчені використали шолом з інфрачервоним світлом для лікування хвороб мозку

47

Науковці з Великобританії нещодавно завершили пілотне дослідження з використанням спеціально розробленого шолома, що випромінює інфрачервоне світло, для лікування різних захворювань мозку, повідомляє портал Medical News Today.

Шолом Cerebrolite з інфрачервоним світлом. Фото з сайту Researchsquare.

Група дослідників протестувала шолом на людях середнього віку з легкими когнітивними порушеннями. Вчені виявили, що лікування поліпшило пам’ять, навички обробки даних і рухову функцію.

У дослідженні взяли участь люди Іспанії та Великобританії  середнього віку з легкими когнітивними порушеннями. Їх випадковим чином розділили – для отримання або досліджуваного лікування, або лікування плацебо. Групи розподілили за віком.

Дослідники оцінили рухові функції, пам’ять і швидкість обробки даних учасників за допомогою автоматизованих показників нейрофізичної оцінки (ANAM), перевіреного комп’ютеризованого інструменту когнітивної оцінки.

Дізнайтеся більше: Вчені прогнозують «приголомшливе» зростання випадків деменції в світі до 2050 року

Тестування проводилося протягом 3 днів, щоб врахувати вплив щоденних змін когнітивних функцій. Кожен учасник отримав шолом Cerebrolite та інструкції. Дослідники попросили їх використовувати по 6 хвилин два рази на день протягом 28 днів. Повторні оцінки проводилися через 3 і 28 днів.

З 27 учасників, які завершили дослідження, 14 були в групі лікування, а 13 – в групі плацебо.

В експериментальній групі дослідники виявили статистично значущі поліпшення в наступних категоріях:

  • загальна продуктивність
  • математична обробка – робоча пам’ять
  • відкладена пам’ять
  • постукування – правобічна моторна функція

У свою чергу, група плацебо показала погіршення швидкості обробки даних в порівнянні з вихідним рівнем і не продемонструвала значного поліпшення ні в одній з категорій.

«Наступним кроком будуть більш масштабні випробування, і, з огляду на поліпшення рухової функції, дослідження хвороби Паркінсона стоїть на порядку денному. У разі, якщо подальші дослідження продемонструють аналогічний результат, який є стійким, тоді є всі шанси, що технологія стане стандартним лікуванням», – сказав співавтор дослідження доктор Гордон Дугал з Maculume Ltd.

Слід зазначити, що науковці провели пілотне дослідження – це невелике попереднє дослідження, мета якого – довести, що процес працює, до того, як почнуться більші експерименти.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я