Мауро Гіака, професор серцево-судинних наук з Королівського коледжу Лондона під час виступу у британському парламенті розповів членам уряду про небезпеку та наслідки коронавірусної інфекції.
Дослідник зазначив, що COVID-19 має руйнівну силу, яка може спричинити «повне порушення архітектури легенів». Такі висновки професор зробив під час власного дослідження, коли спостерігав за людьми, які провели у лікарні більше місяця. Він зауважив, що це є потенційні «реальні проблеми» для тих людей, хто зміг пережити коронавірус.
Містер Гіака, під час виступу в комітеті Палати лордів з питань науки і технологій, наголосив, що досліджував дані розтинів хворих, які померли в Італії після того, як вони 30-40 діб провели у відділенні інтенсивної терапії. Так він побачив високу присутність COVID-19 в легенях, а також незвичні зрощені клітини.
Він був приголомшений тим, що у пацієнтів, які хворіли на коронавірус більше місяця, легені були практично знищені і там був присутній тромбоз, орган було вкрай важко впізнати.
«Те, що можна побачити в легенях людей, у яких до їхньої смерті хвороба тривала більше місяця, – це щось абсолютно не схоже на звичайну пневмонію, грип чи SARS. Там виникає масивний тромбоз. Повне знищення архітектури легень. У деяких випадках навіть не можливо упізнати, що це колись були легені», – сповістив професор.
Вчений пояснив, що у легенях хворого формується значна кількість зрощених клітин, що заражені вірусом та мають 10-15 ядер. Дослідник запевнив, що це й розкриває унікальну патологічність коронавірусної інфекції.
«Це не просто хвороба, яка виникає через вірус, який вбиває клітини, що значно ускладнює терапію», – доповнив він.
Доповідь професора заслухали у Палаті лордів, де були присутні інші вчені та лікарі. Останні пів року вони змушені розбиратися з природою коронавірусу після того, як захворювання з’явилось в Європі.
Сер Джон Белл, професор медицини Оксфордського університету є членом урядової групу з пошуків вакцини проти COVID-19. Він сказав, що з’ясувати, чи виникає у людей імунітет до коронавірусу, можна буде під час другої хвилі пандемії в країні, ймовірність якої зараз зростає.
Також він зауважив, що відміна карантинних обмежень спричинює збільшення рівня інфікування. Белл не впевнений, що країні вдасться оминути другу хвилю захворювання.
«Зважаючи на те, що карантин майже скасований, ми повертаємося до роботи й бачимо значне зростання рівня зараження. Я буду здивований, якщо нам вдасться уникнути другої хвилі. Гадаю, справжнє питання в тому, чи буде в нас спочатку низка спалахів, а потім друга хвиля, чи одразу друга хвиля», – зауважив Белл.
За його словами, саме при другій хвилі буде можливість виявити, яку реакцію покаже імунна система організму тих, хто має антитіла.
Джерело: The Guardian