У Чернівецькому обласному клінічному кардіологічному диспансері вперше провели операцію з імплантації кардіовертер-дефібрилятора. Виконати це оперативне втручання вдалося завдяки державно-приватному партнерству між кардіодиспансером та шведсько-українським медичним центром Angelholm.
Багато років поспіль разом із Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА ми писали звернення до МОЗ та Верховної Ради України, доводили гостру потребу в придбанні ангіографа за державний кошт. Однак, зважаючи на його чималу вартість, включити закупівлю цього обладнання у план фінансування галузі на рік — завдання практично нездійсненне.
Вирішення цієї проблеми прийшло несподівано. Шведсько-український медичний центр Angelholm, один із підрозділів якого орендує приміщення в нашому кардіодиспансері, запропонував допомогу. Між Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА, КМУ «Чернівецький обласний клінічний кардіологічний диспансер» та Шведсько-українським медичним центром Angelholm було укладено угоду про співробітництво. Ця приватна клініка має сучасний ангіографічний апарат, розташований саме в приміщенні нашого закладу. Тож лікар проводить операцію на обладнанні Angelholm, тоді як хворий є пацієнтом кардіодиспансеру, і після процедури його переводять до реанімації, де забезпечують необхідне лікування. Саме завдяки такому державно-приватному партнерству вдалося імплантувати пацієнту кардіовертер-дефібрилятор — уперше в нашому лікувальному закладі.
Знайшлися й висококваліфіковані фахівці, які здійснили таке складне оперативне втручання: з 2015 року у нас працюють два серцево-судинні хірурги — переселенці з Луганська, які в себе на батьківщині виконували ці операції, тож мають чималий досвід. Модель кардіохірургічного відділення ми створили на базі кардіодиспансеру. Тут позмінно чергують чотири лікарі-кардіологи: двоє — з кардіодиспансеру, двоє — з Angelholm. Лікарі, які працюють у цьому кардіохірургічному центрі, фактично суміщають роботу в кардіодиспансері та приватній клініці.
У Чернівцях до нас по допомогу звернувся 70-річний пацієнт, який близько року страждав на шлуночкову тахікардію, а останнім часом скаржився на перебої в роботі серця. Він за власні кошти придбав кардіовертер-дефібрилятор, а ми його імплантували. Операцію виконували під місцевою анестезією, однак в операційній перебувала анестезіологічна бригада.
Після імплантації пацієнт потребує постійного спостереження кардіолога, відповідного лікування, а прилад — програмування. Раніше люди, яким імплантували кардіовертер-дефібрилятор, змушені були регулярно їздити до Києва чи за кордон (залежно від того, де був встановлений апарат) для його технічного обслуговування. Тепер же перепрограмування виконуємо в Чернівцях, що значно полегшує життя пацієнта.
Ольга КАМСЬКА, спеціально для «ВЗ», м. Чернівці