Буковина: Залізнична лікарня стала центральною міською

4915

1457968749_1442396825_zalРішення передати комплекс ДЗ «Вузлова клінічна лікарня станції Чернівці державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця» у комунальну власність прий­нято сесією Чернівецької міської ради. Тепер це Чернівецька міська лікарня №1. Лікарі зак­ладу хвилюються, що внаслідок реорганізації можуть втратити робочі місця. Пацієнти ж побоюються залишитися без належної медичної допомоги. А от в управлінні охорони здоров’я таким рішенням задоволені, бо Чернівці — єдиний обласний центр, у якому досі не було повноцінної центральної міської лікарні. 

ВЗ Чому було прийнято рішення взяти залізничну лікарню на баланс міста?

vz-45-46_2016_stranytsa_19_yzobrazhenye_0001Ігор НЕЗБОРЕЦЬКИЙ, начальник управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради
— Такою є загальноукраїнська тенденція. Власне, у Чернівцях про це говорили ще з 2006 року. А в Держбюджеті-2015 було прописано: усі вузлові лікарні передаються на баланс місцевих бюджетів. Тоді Чернівецька облдержадміністрація повідомила, що не в змозі утримувати ще один медичний зак­лад. Оскільки лікарня розташована в Чернівцях, депутати міської ради прийняли рішення взяти її на баланс міста.

До того ж, у Чернівцях досі не було єдиної центральної лікарні, її відділення працювали в різних медичних установах: міських лікарнях №2, 3 і 4. У місті не було хірургічного, урологічного, травматологічного відділень. Допомогу таким хворим надавали Чернівецька обласна клінічна лікарня та лікарня швидкої медичної допомоги — університетська лікарня.

Звісно, з новим лікувальним закладом додалося чимало клопотів і витрат. Проте тепер у Чернівцях є міська лікарня №1.

ВЗ Як вдалося вирішити питання фінансування ще одного медичного закладу?

— Обсяг асигнувань для лікарні за наявності фонду у 120 ліжок був визначений у межах 9,2 млн грн. Для порівняння: на 2015 рік на фінансування КМУ «Міська клінічна лікарня №3» з 250 ліжками передбачалося близько 10,5 млн грн. У сумі медичної субвенції, наданої галузі охорони здоров’я Чернівців, враховано лише 3,5 млн грн для обслуговування 11 тис. залізничників — мешканців міста. Відшкодування з боку районів області відсутнє.

ВЗ То кого ж тепер обслуговуватиме лікарня: залізничників чи всіх без винятку чернівчан?

— До передачі в комунальну власність ДЗ «Вузлова клінічна лікарня станції Чернівці державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця», у складі якого функціонувало поліклінічне відділення, обслуговував 11 тис. мешканців Чернівців та 10 тис. населення області (контингент залізничників, пенсіонерів-залізничників, членів їх сімей і студентів залізничного коледжу та профтехучилища).

Після реорганізації уточнено кількість пацієнтів, які залишилися прикріпленими до Чернівецької міської лікарні №1. За отриманими даними, на постійному обслуговуванні клініки перебувають 8 тис. осіб спеціалізованого контингенту, що проживають у Чернівцях.

ВЗ Як плануєте розвивати цю лікарню?

— На її базі думаємо створити один потужний міський лікувальний заклад. Наразі стаціонар складається зі 120 ліжок: 60 — хірургічних, до яких входять і гінекологічні, та ще 60 — терапевтичних і неврологічних. У майбутньому це має бути полі­профільна медична установа на 260 ліжко-місць. Зокрема до неї переведемо оториноларингологічне та офтальмологічне відділення міської лікарні №2.

Проте для того, аби розпочати подібну оптимізацію, потрібно передусім вирішити побутові проблеми. Приміщенню лікарні понад 30 років, тож слід повністю замінити всі інженерні комунікації, облаштувати нову вентиляційну систему, капітально відремонтувати дах, замінити вікна, утеплити фасад, провести реконструкцію харчоблоку тощо. Окрім того, у міській лікарні №1 уже почали створювати потужну анестезіологічну та реанімаційну служби. І першим кроком у цьому напрямку було прид­бання двох наркозно-дихальних апаратів.

Нещодавно до Чернівецької міської лікарні №1 перенесли бактеріологічну лабораторію, що досі була структурним підрозділом пологового будинку №1. Попередньо приміщення капітально відремонтували. Лабораторія отримала сучасні кабінети, що відповідають усім санітарним вимогам — це дуже важливо для її ефективної роботи. Новосілля також суттєво покращило й умови праці персоналу. Загалом на реконст­рукцію з міського бюджету було виділено 750 тис. грн. Наразі лабораторія здійснює бактеріологічні дослідження для чотирьох міських медичних установ: пологового будинку №1, дитячої лікарні, поліклініки №2 та лікарні №1. Заплановано, що з 2017 року перелік закладів, які обслуговуватиме лабораторія, розшириться. У ній проводитимуть досліджень для всіх тих лікувально-профілактичних установ Чернівців, які не мають власних бактеріологічних лабораторій, зокрема лікарні №3, поліклініки №1 тощо.

ВЗ Говорячи про перспективи розвитку лікарні, неможливо оминути увагою медичних працівників. Як така реорганізація позначиться на них? Чи не залишиться хтось без роботи?

— Оскільки на постійному обслуговуванні поліклінічного відділення Чернівецької міської лікарні №1 тепер буде значно менше пацієнтів, кількість ставок медичного персоналу довелося зменшити майже вдвічі. У зв’язку із цим управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради видало наказ №20, яким передбачено скоротити в структурі установи частину поліклінічного відділення та інші підрозділи, що виконують амбулаторно-поліклінічну функцію, залишивши штатні посади для обслуговування 8 тис. мешканців Чернівців.

На сьогодні середній і молодший медичний персонал поліклінічного відділення лікарні в кількості 35 та 16 осіб відповідно, за їх згодою, залишається працювати в лікувальній установі, із 37 лікарів — 34. Вирішується питання подальшого існування однієї ставки гінекологічного профілю.

Ольга РУСНАК, спеціально для «ВЗ», м. Чернівці

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я