Чому критики «ковідного» протоколу не оскаржують використання тоцилізумабу?

116

Суперечки навколо “українського” протоколу лікування коронавірусної хвороби тривають вже давно. Мало не з самого початку його критикували за використання тих. чи інших препаратів, які вважалися то ефективними, то не ефективними.

Чому критики «ковідного» протоколу не оскаржують використання тоцилізумабу?

Однак, вже більше року, поки Україна бореться з коронавірусом, протоколи хоч і змінюють, але не кардинально. Тим не менше, критикувати цей документ менше не стали, навпаки. Максим Степанов висловив і свою думку щодо самих протоколів та їх критики. Він впевнений, що оцінювати протоколи треба за показниками смертності та кількості одужавших.

На думку Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, яку він озвучив в етері програми “Хард з Влащенко” попри всі суперечки стосовно українських протоколів лікування COVID-19 Україна посіла 35 місце за рівнем смертності серед країн в Європи – саме завдяки професійним діям медиків. 

“Ми, зокрема, проговорювали питання ремдесивіру, який будемо докуповувати, який ми внесли в протокол завдяки й Ользі Голубовській, і Сергію Дуброву, і Тетяні Чабан — тобто всім, хто входив до нас в групу. Коли ми його внесли, то деякі експерти почали нам розповідати: цим ніхто не лікується, це не треба робити, його не потрібно вносити. Слава Богу, що деякі не можуть виговорити тоцилізумаб, бо важке слово, а то б і його критикували. А це ті лікарські засоби, якими ми реально рятуємо”, — прокоментував пристрасті навколо протоколів Міністр.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я