Чому скандальний «захисник пацієнтів» Володимир Курпіта готовий працювати у МОЗ навіть задарма?

1948

Конкурсний відбір на посаду генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» відбувся 5 грудня 2017 року. У відборі взяли участь лише 2 кандидати: Володимир Курпіта і Роман Родина. Конкурсна комісія одноголосно обрала генеральним директором Центру Володимира Курпіту. Новообраний директор державної установи відомий завдяки низці скандалів, пов’язаних із благодійною організацією «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», яку він очолює разом з іншим одіозним громадським діячем Дмитром Шерембеєм (він також є очільником БФ «Пацієнти України»).

Обидві «благодійні» організації неодноразово звинувачувалися в отриманні коштів від великих фармацевтичних компаній, лобізмі їх інтересів у питаннях державних закупівель та перешкоджанні реєст­рації конкурентних препаратів. А найсвіжішим епізодом діяльності «захисників пацієнтів» є кримінальна справа про незаконне збагачення під прикриттям благодійної діяльності, яка нині розслідується Національною поліцією України і може коштувати керівництву БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та БФ «Пацієнти України» позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна (детально про це «ВЗ» писала у №43-44 (1431-1432) від 03.11.2017 р.). Проте ці загальновідомі факти не завадили Володимиру Курпіті перемогти в конкурсі.

Цікавою також є декларація Володимира Курпіти за 2016 рік, котру він оприлюднив 22 листопада як кандидат на посаду генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» (з її повним змістом можна ознайомитися на сайті Національного агентства з протидії корупції). Зокрема, у декларації зазначено:

  • у спільному володінні Володимира Курпіти, його дружини та дітей — квартира в Києві площею 71,9 кв. м, придбана в 2011 році (оціночна вартість на момент заповнення декларації — 1,6 млн грн);
  • у власності родини значиться два автомобілі: у Володимира Курпіти — Renault Megane, у його дружини — KIA Picanto;
  • Володимир Курпіта має 7 тис. дол. готівкових заощаджень;
  • з 2011 року Олені Курпіті, дружині Володимира Курпіти, належить земельна ділянка у Києво-Святошинському районі площею 1,5 тис. кв. м (оціночна вартість на момент заповнення декларації — 0,5 млн грн);
  • з 2016 року дружина є власницею житлового будинку площею 202,5 кв. м (оціночна вартість — 2 млн грн) у Києво-Святошинському районі;
  • Іван та Лідія Курпіти (батьки Володимира Курпіти) мають у власності по 35% частки квартири у Львові загальною площею 57 кв. м (оціночна вартість — 0,5 млн грн).

Найцікавішим розділом декларації екс-громадського працівника є інформація про доходи за 2016 рік. У ньому розкривається кілька фактів: по-перше, дружина Володимира Курпіти також працює в БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»; по-друге, зарплата голови БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» у 2016 році становила майже 1,3 млн грн (більше 100 тис. грн на місяць). Його дружина заробила набагато менше — 343 тис. грн. Крім офіційних прибутків за основним місцем роботи подружжя Володимира та Олени Курпіт у 2016 році також отримало суттєві гонорари. Зокрема, Володимир Курпіта заробив 179 тис. грн в аудиторській компанії «Делойт енд Туш», а Олена Курпіта отримала 29 тис. грн у якості гонорару від МБФ «Альянс громадського здоров’я». Цей фонд до 2015 року мав назву «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», серед членів його правління — чимало представників БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Варто зауважити: МОЗ не опублікувало даних про рівень зарплати для майбутнього гендиректора Цент­ру громадського здоров’я. Однак на офіційному веб-сайті відомства є інформація про те, що плановий рівень зарплат для керівників директоратів МОЗ України становитиме близько 50 тис. грн з надбавками. Та й сама в. о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун отримує від 24 до 55 тис. грн у місяць. Якщо припустити, що оклади цих керівників цілком зіставні, то Володимир Курпіта, перейшовши на нову посаду, отримуватиме в кілька разів меншу заробітну плату, ніж раніше. І це при тому, що він, по суті, є ключовим годувальником великої родини. Пох­вальна, але дивна безкорисливість.

За матеріалами Рharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я