Чому українці живуть менше, ніж мешканці інших країн: бідність тут ні до чого

113

Сумне лідерство України за показником смертності від серцево-судинних хвороб, на жаль, з року в рік підтверджується. За час незалежності цей показник збільшився ще на 8%. Але насторожує не тільки це – насамперед справжньою бідою нашої країни стало те, що інфаркти та інсульти суттєво помолодшали. Низький доступ до медичних послуг, а також і не дуже висока їхня якість відштовхують людей с серцево-судинними проблемами від профілактичного лікування.

Чому українці живуть менше, ніж мешканці інших країн: бідність тут ні до чого

Згідно з даними ранжування, складеного на основі кількості смертей населення в Україні, найчастішими причинами є:

  1. Серцево-судинні захворювання (64,3 %)
  2. Новоутворення (14,1 %)
  3. Хвороби органів травлення (4,3 %)
  4. Неврологічні розлади (3,1 %)
  5. Самоушкодження та міжособистісне насильство (2,7 %)

Змінити ситуацію покликана програма «Доступні ліки». Наразі в ній представлені 229 торговельних назв ліків для лікування захворювань, спровокованих гіпертензією. З початку року сімейні лікарі виписали майже 4 млн е-рецептів. А отримали за ними лікарські засоби лише 1 млн 180 тис хворих.

З 16 лютого в Програмі медичних гарантій з’явилися ліки для вторинної профілактики інфарктів та інсультів, на які були надані пацієнтам 392 тис. електронних рецептів. Але й серед цих хворих, котрі, здавалося б, не з чуток знають про тяжкі наслідки перенесених судинних катастроф, всього 283 тис. забрали в аптеці призначені їм ліки.

Серйозне ставлення до свого здоров’я, на жаль, не є рисою нашої нації – навіть безкоштовне лікування за Програмою реімбурсації не стимулює українців стежити за тиском і своєчасно попереджати інфаркти та інсульти. Тому наші співгромадяни і втрачають набагато більше дорогоцінних років життя, ніж мешканці інших країн.

Роки життя, втрачені через передчасну смерть від серцево-судинних захворювань, 2019 рік (YLL на 100 000 нас. залежно від географічного розташування.)

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я