Чому захворюваність на Covid-19 в Україні падає, а карантин подовжено до 30 червня?

279

На тлі запевнень нашого міністра охорони здоров`я Максима Степанова про те, що ми майже подолали чергову хвилю коронавірусу, тому що, мовляв, зменшилася захворюваність на Covid-19, а також кількість ПЛР-тестів взагалі, та позитивних зокрема, до того ж і лікарні завантажені трохи більше, ніж наполовину, Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні прийняв рішення продовжити карантин до 30 квітня. Чому так і хто помиляється?

Максим Степанов говорить правду, але, так би мовити, бажану. Тобто вибірково аналізує статистику, екстраполюючи висновки на всю країну. Насправді ж «епідемічна ситуація суттєво відрізняється в залежності від регіону України. На заході країни хвиля епідемії справді пішла на спад. Це пов’язано з тим, що там вона розпочалася найраніше: велика кількість людей перехворіла, і, відповідно, навіть без вакцинації зменшилася кількість вразливого населення, – пояснює в чаті на сайті «Главред» терапевт-кардіолог, доктор медичних наук, професор Катерина Амосова. – Щоденна статистика нових виявлених випадків захворювання на ковід є не надто надійним показником динаміки епідемії, тому що на цю цифру впливає людський фактор, доступність тестів та низка інших чинників. Наприклад, якщо хворіє вся родина, то тестується, зазвичай, хтось один із членів сім’ї. Або, якщо людина робить тест у приватній лабораторії, цей позитивний результат не потрапляє в жодну статистику. Крім того, підтягується кількість нових виявлених випадків за попередні дні, а інколи й тижні».

Катерина Амосова вважає, що більш наближену до реальності картину дасть аналіз кількості зайнятих ліжок та нових госпіталізацій. «Але тут є одне «але»: протягом останніх десяти днів ми спостерігаємо відсутність та навіть зменшення приросту, але це відбувається не тому, що у нас усе так чудово і «ми впоралися», а тому що всі ліжка з киснем уже зайняті. Таким чином, відсутність ліжок лімітує кількість госпіталізацій», – уточнює лікар.

Поки що зарано аплодувати з приводу того, що кількість госпіталізацій знизилася. Це, скоріше, наша біда, а не перемога, адже критеріїї, необхідні для того, щоб людину госпіталізували, стали суттєво суворішими під час цієї хвилі. За стандартами пацієнт з сатурацією 93% має лікуватися в стаціонарі, але з соцмереж доводиться дізнаватися, що навіть тим, у кого насичення легень киснем впало до 70%, не завжди вдається потрапити до лікарні.

І ще один нюанс, що не афішується перед широким загалом. «Нам рапортують, що в Києві зайнято 70-80% ліжок, а не 100%. Але дитячі ліжка та ліжка для вагітних у пологових будинках не займають, а їх великий резерв. Саме за рахунок цих ліжок створюється видимість, що начебто ще лишаються місця для хворих на Covid-19», – розкриває тайну Катерина Амосова.

 Отже, виходить, що в продовженні карантину немає ані помилки, ані злого наміру – просто Кабмін орієнтується на реальну статистику, а не бажану.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я