Чи під силу медичному страхуванню вирішити проблеми українських лікарів і пацієнтів?

399

1423999118_1390192224_mediki-sovetuyutІз січня 2017 року в Україні впроваджуватиметься страхова модель медицини. В її основі — зміна фінансування системи охорони здоров’я. Під час обговорення цього питання з експертами медицини та громадськістю в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун та заступник Міністра Павло Ковтонюк окреслили основні, на їх думку, етапи шляху до медичного страхування.

  1. Розробка стандартів для первинної ланки, згідно з якими Національна агенція медичного страхування й постачальники первинної медичної допомоги укладатимуть договори, де одна сторона відповідатиме за виконання стандартів і якість лікування, а друга — за фінансові умови.
  2. Національна агенція як незалежний центральний орган виконавчої влади здійснюватиме контроль відповідності медичним протоколам. На відміну від місцевої влади в її підпорядкуванні не перебуватимуть медичні заклади, тому вона буде неупередженою й зможе стежити за дотриманням угод, стандартів, протоколів і належного фінансування. У кожній області України працюватимуть відділення агенції — одне на область.
  3. Також кожна область матиме представництво Центру громадського здоров’я, який вестиме статистику захворювань, втілюватиме програми профілактики тощо. Страхова модель дасть змогу максимально відслідковувати рух коштів, котрі отримує лікар, аналізувати, як часто до нього повертаються пацієнти, чи є він ефективним фахівцем.
  4. У жодній західній країні МОЗ не розпоряджається коштами. Це не має бути функцією й Міністерства охорони здоров’я України. Гроші підуть через систему національного страхування, а МОЗ займатиметься політичними та стратегічними питаннями.
  5. У розвинених державах молоді лікарі до набуття власної бази пацієнтів тривалий час співпрацюють із досвідченими колегами. Така практика першим допомагає набратися досвіду, а другим — обслуговувати більше хворих. Система менторства дає змогу лікарям бути не конкурентами, а колегами. Україна також рухатиметься в цьому напрямку.

За матеріалами прес-служби МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я