Чи загрожує Україні спалах мукромікозу за прикладом Індії?

610

«Чорна цвіль» (мукромікоз) наразі вирує в Індії, цей спалах став наслідком терапії коронавірусу, спалах якого став наймасштабнішим в країні за весь час пандемії. Фахівці з Національної академії наук України оцінили, чи є вірогідність повторення сценарію в Україні.

Чи загрожує Україні спалах мукромікозу за прикладом Індії?

Володимир Широкобоков, академік НАН наголосив, що «індійський» штам коронавірусу є небезпечнішим, порівняно з іншими варіантами вірусу, бо провокує важкі форми захворювання. Про це він сповістив у коментарі виданню Обозреватель.

«Цей штам справді небезпечний, викликає тяжчі форми захворювання. Уражає не тільки літніх людей, а й середнього віку. Вірус набуває темпів мутаційної активності й це далеко не останній варіант, який на нас чекає», – роз’яснив фахівець.

Пан Широкобоков додав, що в Індії серед тих, хто переніс коронавірус, спостерігається активізація грибкових недугів, зокрема мукромікозу. Він зазначив, що грибок виявляють у людей, які мають поганий імунітет (наприклад, у людей зі СНІДом), але наразі його діагностують й у пацієнтів, що перенесли коронавірусну хворобу.

 «Це опортуністична інфекція, яка виникає у вигідних для неї умовах на тлі послаблення організму людини», – доповнив він.

Академік зауважив, що наразі йому невідомо про випадки спалахів «чорної цвілі» в Україні. За його словами, масштабний спалах мукромікозу в Індії також пов’язаний з неможливістю дотримання санітарних умов.

 «Але можливо, що активізація якихось грибкових інфекцій іде, однак увага зосереджується на самому захворюванні. Масштабний спалах мукормікозу в Індії може бути пов’язаний з антисанітарними умовами, які сприяють розвитку інфекції. Загалом, грибкові інфекції дуже поширені, та на сьогодні є достатньо хороші й антибіотики, й препарати, які від них лікують», – резюмував він.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я