Кількість випадків коронавірусу, зафіксованих у всьому світі, перетнула 18-мільйонну позначку в понеділок, при цьому Всесвітня організація охорони здоров’я попередила, що наслідки пандемії “будуть відчуватися протягом наступних десятиліть”.
COVID-19, забрав життя понад 687 000 людей з моменту появи в Китаї наприкінці минулого року, повідомляє AFP, спираючись на дані з офіційних джерел.
Зростає кількість хворих останніми тижнями в Австралії, Південній Африці та в Латинській Америці.
Жорсткі карантинні заходи в деяких регіонах, що були введені на початку пандемії, протягом літа почали поступово скасовувати. Подекуди це призвело до різкого зростання захворюваності.
Важкою лишається і ситуація на Близькому Сході, Іран є епіцентром захворюваності в регіоні, кількість хворих тут сягнула майже 310 тис.
Однак, лідером за кількістю пацієнтів з коронавірусом лишаються США, тут з початку епідемії захворіли понад 4 млн 667 тис людей, загинуло майже 155 тис.
Бразилія підтверджує статус одного з епіцентрів пандемії, займаючи другу сходинку сумного рейтингу з 2 млн 733 тисячами хворих та 94 тисячами померлих. Неефективні дії влади країни, що довго ігнорувала заходи безпеки, призвели до того, що людей ховають у братніх могилах, а вірус фактично поширюється безконтрольно, адже можливості бразильських лабораторій не дозволяють адекватно та оперативно відслідковувати поширення COVID-19.
Індія нині третя за кількістю хворих, більше 1 млн 803 тис хворих з початку епідемії. Країна є одним із світових центрів з виробництва лікарських засобів, зараз індійські компанії працюють над випуском власної вакцини проти коронавірусу, крім того місцеві виробники вже виготовляють ремдесівір та фавіпіравір за ліцензіями компаній-розробників цих препаратів. Однак, попри всі зусилля, перенаселена країна все ж втратила понад 38 тис людей в боротьбі з вірусом.
Європейські країни також лишаються в зоні небезпеки, зростає кількість хворих в тих державах, що вже начебто побороли вірус. В Німеччині, Італії та Франції люди протестують проти продовження карантину та введення обов’язкого правила носіння масок в людних місцях. Тим часом, в Німеччині, Франції та Італії знову починає рости захворюваність, після травневої стабілізаціїї. Також зростає кількість хворих в Росії, там вже майже 850 тис хворих.
Україна ж нині посідає 36 місце за кількістю хворих на коронавірус у світі, останніми тижнями добова статистика захворюваності в нашій країні невтішна, а з 1 серпня в країні ввели новий режим адаптивного карантину, сподіваючись все ж взяти під контроль поширення вірусу.