Держава гарантуватиме населенню певний обсяг безкоштовних лікарських засобів

424

tabsМіністерство охорони здоров’я винесло на громадське обговорення проект Постанови Кабінету Мініст­рів щодо введення із 1 січня 2017 року повної або часткової реімбурсації (за бюджетні кошти) вартості препаратів для лікування серцево-судинних захворювань, інсулінонезалежного цукрового діабету (2-го типу) та бронхіальної астми.

Проект передбачає відшкодування вартості ліків згідно з відповідним переліком міжнародних непатентованих назв. Реімбурсації підлягатиме вартість препаратів, зареєстрованих в Україні, внесених до Державного реєстру лікарських засобів та затверджених згаданою постановою. Ціни на ліки, вартість яких відшкодовуватиметься, не підлягатимуть держрегулюванню. На ці препарати дозволяється встановлювати постачальницько-збутові надбавки не вище 10% від граничної оптово-відпускної ціни з урахуванням податків і торговельних (розд­рібних) надбавок не вище 25% від закупівельної вартості.

Заступник Міністра охорони здоров’я Роман Ілик на засіданні Громадської ради Міністерства охорони здоров’я повідомив, що понад 90% ліків українцям доводиться купувати за власний кошт, але через фінансову скруту велика частина населення неспроможна забезпечувати себе необхідними препаратами. «У таких умовах держава повинна гарантувати певний обсяг безкоштовних лікарських засобів. Це загальноприйнята практика в більшості європейських країн», — додав він.

Р. Ілик зазначив: Прем’єр-міністр України схвалив концепцію МОЗ і готовий передбачити кошти для реімбурсації в державному бюджеті на наступний рік. Заступник Міністра наголосив, що в рамках проекту лікар виписуватиме препарати за міжнародною непатентованою назвою, а не за комерційною, «як це практикувалося в попередній реімбурсації, коли нераціонально «з’їдалася» левова частина бюджетних коштів». Також МОЗ розраховує на затвердження відповідного законопроекту щодо забезпечення населення лікарськими препаратами.

Нагадаємо: у 2012-2014 роках в Україні реалізовувався пілотний проект щодо часткової реімбурсації вартості препаратів для лікування артеріальної гіпертензії. У 2014 році на нього було використано 117,8 млн грн державних коштів. Тоді «рецепти з частковим відшкодуванням» склали 70,5% від загальної кількості виписаних рецептурних антигіпертензивних препаратів.

За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я