Держава покриває лише 10% від потреби на лікування розсіяного склерозу

828

Під час обговорення першого комплексного дослідження ситуації із розсіяним склерозом в Україні Всеукраїнська громадська організація «Асоціації інвалідів розсіяного склерозу» озвучила невтішну статистику: державне фінансування на придбання препаратів для лікування цієї недуги покриває лише 10% від необхідної кількості. Унаслідок неможливості отримувати повний курс лікування 88% таких пацієнтів стають інвалідами. Згідно з даними пацієнтської організації через недостатнє охоплення лікуванням, держава щорічно втрачає понад 175 млн грн.

За словами Голови Асоціації Євгена Колпакова, в Україні відсутнє комплексне розуміння проблеми розсіяного склерозу. Інформація про рівень діагностики, захворюваності й ефективності лікування не систематизована, а ризики — недооцінені. «У світі розсіяний склероз визнано однією з головних причин інвалідизації людей віком 20-40 років», — стверджує Є. Колпаков. Також, за його словами, з кожним роком збільшується кількість хворих на розсіяний склероз (передусім за рахунок людей працездатного віку), натомість рівень державного фінансування протягом 10 років залишається фактично незмінним. «У результаті ми отримуємо 10-разове зростання чисельності інвалідів 1-ї групи серед пацієнтів із цим діагнозом», — стверджує Є. Колпаков.

Офіційно в Україні зареєстровано 20 719 хворих на розсіяний склероз. Результати соціологічного дослідження свідчать, що головним недоліком у процесі лікування цієї недуги в нашій країні, на думку пацієнтів, є недостатнє забезпечення ліками. «Про це заявили 65% опитаних, — коментує директор українського офісу IFAK Institute Сергій Говоруха. — Як зазначають провідні неврологи, недостатнє фінансування призводить до того, що на державному рівні закуповуються переважно препарати першої лінії, тоді як доступу до інноваційних препаратів другої лінії, котрі здатні призупинити розвиток хвороби в разі її агресивного перебігу, українські пацієнти практично не мають».

Тим часом, представники фармацевтичних компаній стверджують: механізми, які дають змогу зробити лікування сучасними ефективними препаратами доступним, існують.

За матеріалами ІА «Українські новини»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я