Держпакет медпослуг за наявного рівня фінансування — фікція

857

medicine9Приватні клініки не будуть зацікавлені у співпраці з Агентством з фінансування охорони здоров’я (національним замовником медичних послуг) за наявного рівня бюджетного фінансування системи охорони здоров’я.

Таке припущення висловив операційний директор компанії Into-Sana Дмитро Луфер, коментуючи оприлюднений Міністерством охорони здоров’я України проект Концепції реформування системи охорони здоров’я, яка й передбачає створення такого агентства та впровадження державного гарантованого пакета медпослуг.

«За наявного рівня фінансування приватні клініки, швидше за все, не будуть зацікавлені у співпраці з єдиним нацзамовником, — сказав він. — Середня сума, що виділяється державою на одного українця в рік, становить приблизно 1 тис. грн. Це мізерна сума. Навіть якщо приватні структури робитимуть великі знижки державі (а вони готові до цього), згаданих коштів не вистачить на забезпечення необхідного мінімуму: вик­лик швидкої допомоги, переломи, інсуль­ти, інфаркти, ведення і лікування ГРЗ тощо. Нижче собівартості приватні клініки працювати просто не зможуть».

Він також вказав на відсутність великих всеукраїнських медичних мереж, здатних забезпечувати значні обсяги обслуговування пацієнтів. На думку Д. Луфера, ані держава, ані державні лікарні не вміють грамотно розраховувати собівартість медичних послуг, і в цьому — суттєва проблема.

«Прийняті медичні протоколи передбачають занадто велику варіабельність: вартість лікування одного і того самого захворювання може відрізнятися в рази. За такого підходу держава, звичайно ж, завжди вибиратиме найдешевший варіант, спираючись на найдешевші наявні ресурси. Наприклад, за потреби вибирати між комп’ютерною томографією та рентгенографією держава завжди віддає перевагу останній, оскільки вона, по-перше, дешевша, по-друге, є в наявності. Але такий підхід часто суперечить розвитку медицини та впровадженню прогресивних методик лікування, а отже, зменшує ймовірність сприятливих результатів», — вважає експерт. Тому, на його думку, гарантований держпакет медпослуг не може бути об’єктивним.

За матеріалами ІА «Інтерфакс-Україна»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я