Виявлення вірусної інфекції або, скажімо, діагностика гематологічного захворювання потребує доступу до доволі пристойно оснащеної лабораторії, а також наявності кваліфікованих фахівців.
Однак дослідники з США змінили ці сурові вимоги – вони розробили нову технологію, яка в один прекрасний день зможе замінити цілу біотехнологічну або медичну лабораторію одним-єдиним мікрочіпом.
Фізики з Прінстонського університету адаптували кремнієву мікросхему, аналогічну тій, що зазвичай використовується в комп’ютерах і мобільних телефонах, до роботи в якості біосенсора. Нова технологія використовує для цього ультратонкі металеві прошарки, вбудовані безпосередньо в мікрочіп, які усувають потребу у складній і громіздкій оптиці, що традиційно використовується в медичних діагностичних лабораторіях. Такий сенсор можна поєднувати із камерою смартфону.
Металеві шари, вбудовані в мікрочіп, вдалося відносно легко адаптувати для використання в якості маркера заломлення світла при взаємодії зі структурами менше однієї світлової хвилі. Цей спосіб дозволяє виявляти тисячі біологічних речовин – від бактеріальної ДНК до гормонів.
Джерело: Phys