Катаракта, пов’язана з віком, вважається основною причиною втрати зору у літніх людей у всьому світі, причому неоперабельні форми катаракти призводять до сліпоти в 35% випадків. Хоча операція з усунення катаракти вважається ефективним методом відновлення зору, до 2020 року вона буде коштувати суспільству більше 5,7 мільярдів американських доларів.
Дослідження китайських вчених, опубліковане в The American Journal of Clinical Nutrition, частково допомогає вирішити цю глобальну проблему. Його автори намагалися виявити зв’язок між споживанням продуктів із високим вмістом антиоксидантів (передусім певних вітамінів і каротиноїдів) та ризиком розвитку так званої вікової катаракти.
Отримані результати в переважній більшості підтверджують переваги споживання певних фруктів та овочів, передусім тих, що мають виражене забарвлення: цитрусових, моркви, болгарського перцю, помідорів. Крім того, певні переваги має споживання темно-зелених овочів, таких як шпинат, брокколі і капуста. На думку вчених із Китаю, така дієта здатна відстрочити початок вікової катаракти.
Автори дослідження відзначають, що за умов стрімкого старіння населення планети і збільшення числа людей, які потребують хірургічного лікування, необхідні термінові заходи.
Згідно зі статистикою, у 2020 році 5,7 мільярдів доларів США буде витрачено на процедури по відновлення зору у 45 мільйонів осіб, які страждають на катаракту. Але ця цифра може бути вдвічі зменшена завдяки раціону, багатому різнокольоровими фруктами та овочами. Якби можна було відкласти початок розвиток катаракти, пов’язаної із віковою дегенерацією, на 10 років, це могло б удвічі скоротити кількість людей, які потребують операції по відновлення зору.
Джерело: Science Daily