Для досягнення колективного імунітету в Україні до кінця року вакцинація має проводитися щодня – експерт

57

Для досягнення колективного імунітету до коронавірусу в країні до кінця року необхідно щодня та без вихідних вакцинувати щонайменше 250 тис. осіб. Про це повідомив керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко під час онлайн-брифінгу, пише УНІАН.Ганиченко зауважив, що наразі темпи вакцинації прискорилися та зросли на чверть – в середньому щеплення отримують понад 80 тисяч осіб на добу.

Але, за його словами, цей тренд має пришвидшуватися. Він наголосив, що для вакцинації 70% населення України до кінця 2021 року, щоб отримати колективний імунітет серед дорослого населення, необхідно робити втричі більше щеплень – не менше 250 тисяч на добу. За словами Ганиченка, проводити вакцинацію треба щодня, включаючи вихідні.  

Він також зауважив, що, попри те, що темпи вакцинації та кількість препаратів в країні зростає, наявних наразі близько 2 млн доз вакцин вистачить ще на місяць..

Крім того, Ганиченко додав, що вже в цьому місяці до України має надійти ще 7 млн доз вакцин.

Також він закликав українців отримувати щеплення саме зараз, до початку зростання захворюваності коронавірусною хворобою.

Слід зазначити, що експерти та лікарі попереджають про можливий спалах захворюваності в Україні вже в липні-серпні. Вони прогнозують, що він може бути спричинений швидким поширенням небезпечного штаму «Дельта», який був вперше зафіксований в Індії.

За щотижневими даними ВООЗ, станом на 13 липня штам «Дельта» вже виявлений в 111 країнах світу. Зазначається, що за останній тиждень (5-11 липня) у світі спостерігалося збільшення кількості нових випадків COVID-19 на 10% порівняно з попереднім тижнем. Нещодавно Організація попереджала про можливий новий локдаун у всьому світі через мутацію «Дельта»-штаму.

Нагадаємо, раніше заслужена лікарка, головна інфекціоністка України Ольга Голубовська попереджала про необхідність готувати клінічні бази та прискорити  щеплення від коронавірусної інфекції.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я