У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, що для захисту країни від пандемії коронавірусу, необхідно вакцинувати все доросле населення, яке складає 24 мільйони осіб. Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час інтерв’ю виданню Ліга.В Україні слід імунізувати проти коронавірусної інфекції все доросле населення. Зазначається, що наразі з 24 млн дорослих вакциновано лише п’ять мільйонів.
Головний санлікар зауважив, що для виходу України на світові рівні, країна має вакцинувати всіх дорослих громадян. «Щоб Україна вийшла на світові рівні, захистила максимум свого населення, треба вакцинувати принаймні 24 мільйони людей – все доросле населення», – пояснив він.
Кузін підкреслив, що влада не має вводити якісь додаткові заходи або кардинальні зміни, щоб людей перенаправити на імунізацію.
За його словами, в Україні наразі близько 250 медичних закладів готові лікувати хворих на коронавірус, які розділені на першу та другу хвилю. Повідомляється, що близько 39 тис. ліжко-місць, з яких 96% мають підведення кисню, а також близько трьох тисяч реанімаційних ліжок, готові до першої хвилі реагування.
Дізнавайтеся більше: Шмигаль пообіцяв, що в Україні не будуть вводити обов’язкову COVID-вакцинацію
«На другу хвилю реагування в кожній області додатково визначено дві-три лікарні. Зараз на стаціонарну допомогу пацієнтам є 11,8 мільярда гривень», – доповнив Кузін.
Зазначається, що в Україні оновили стандарти лікування COVID-19 відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, Центрів з контролю та профілактики захворювань США (CDC) та Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ЕCDC).
Головний санлікар наголосив, що в країні придбали спеціалізоване обладнання – опорні медзаклади отримали томографи та рентген-апарати. Кузін зауважив, що наразі в опорних лікарнях повністю закрита потреба у такому обладнанні та вони відповідають вимогам НСЗУ.
«Закупили спеціалізоване обладнання. Закрита потреба в комп’ютерних томографах, які розподілені на опорні лікарні – 161 апарат. В рамках субвенції закупили 146 рентген-апаратів, щоб закрити потребу опорних лікарень», – резюмував він.
Нагадаємо, що у МОЗ до осені планували забезпечити базові COVID-лікарні централізованим киснем. Обсяг поставок кисню становитиме не менше, ніж лікарні використали минулого сезону.
Раніше стало відомо, що в Україні розгортання мережі COVID-лікарень має відбуватися за дещо іншим принципом. Про це заявила заступниця директора Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації, кандидатом медичних наук Марія Поліщук.