На Дніпропетровщині триває процес модернізації охорони здоров’я, до якого залучені як провідні вітчизняні спеціалісти, представники науки, медичної спільноти, органів місцевого самоврядування, так і експерти міжнародної консалтингової компанії «Делойт», яка має досвід реалізації подібних проектів у десятках країнах. Наразі на Дніпропетровщині реалізація проекту розпочалась з вивчення та аналізу змін у медичній галузі, що проводить Київський інститут економічних досліджень та політичних консультацій в рамках гранту Міжнародного фонду «Відродження».
Дніпропетровська область є одним із чотирьох пілотних регіонів, де впроваджується нова система охорони здоров’я. З метою підвищення якості та доступності медичних послуг був розроблений проект «Модернізація системи охорони здоров’я в Дніпропетровській області». Вперше такий документ був створений системно і за європейським зразком.
Протягом восьми місяців над проектом працюватимуть провідні економісти та соціологи Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, а також експерти медичної галузі з Дніпропетровської області.
Дніпропетровщина є першим серед чотирьох пілотних регіонів України з упровадження медичної реформи, де проводяться подібні дослідження. У вересні 2012 року цей проект розпочнеться у Донецькій та Вінницькій областях.
Експерти Інституту займатимуться моніторингом медичних закладів області, вивчатимуть думку громадськості та медиків під час зустрічей та обговорень процесу модернізації охорони здоров’я.
Дослідники Інституту відвідали вже кілька Центрів первинної медико-санітарної допомоги м. Дніпропетровська, зокрема Центри №3 та №8, медичні заклади Кривого Рогу, сільські амбулаторії. На черзі – знайомство з модернізованою службою швидкої медичної допомоги Дніпропетровської області та візит до Дніпропетровського регіонального перинатального центру.
«Дніпропетровщина є одним із пілотних регіонів, де впроваджується медична реформа. Процес реформування медичної галузі тут відбувався дуже стрімко, саме тому виникли деякі питання. Звісно, потрібен час для їх вирішення, але процес пішов. Великим позитивом є те, що обласна влада дуже тісно співпрацює з громадськістю, враховує її думку.
Ми побачили, що триває підготовка лікарів, іде облаштування лікарень, амбулаторій, а лікар загальної практики, який виходить на роботу, отримує повний соціальний пакет. Окрім цього, збільшено заробітну плату лікарям первинної ланки. Наразі ми можемо говорити про те, що реформа йде у правильному напрямку», – сказала провідний дослідник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Олександра Бетлій.
Остаточні висновки та результати досліджень представники Київського Інституту економічних досліджень та політичних консультацій нададуть у лютому 2013 року.
Управління преси та інформації Дніпропетровської ОДА