Успішність лікування онкологічних захворювань залежить передусім від вчасної первинної діагностики і виявлення хвороби на ранній стадії. Робити це повинні вміти сімейні лікарі, адже саме до них у першу чергу звертаються по допомогу пацієнти.
Уперше в Україні для лікарів первинної ланки медико-санітарної допомоги започатковано онлайн-навчання, яке дасть змогу оволодіти навичками діагностування онкологічної патології. У першому такому заході взяли участь 250 сімейних лікарів з усіх районів Дніпропетровської області. Досвідом з діагностики раку поділилися ректор Дніпропетровської державної медичної академії Георгій Дзяк і завідувач кафедри онкології та медичної радіології Ігор Бондаренко. Навчання організоване обласною радою. Нею ж надано й необхідне для онлайн-трансляції обладнання. «Онкологічні захворювання лідирують серед причин смертності населення. Вчасне діагностування дає змогу мінімізувати ризики для здоров’я та життя пацієнтів. Тому ми ініціювали низку онлайн-курсів для сімейних лікарів, на яких кращі викладачі Дніпропетровської державної медичної академії та профільні лікарі навчатимуть їх вчасно розпізнавати небезпечні хвороби. Наше завдання — домогтися, аби кожен громадянин, незалежно від місця проживання та соціального статусу, мав доступ до якісної і сучасної медицини», — зазначив Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов.
Сімейним лікарям розповіли про всі нюанси діагностування онкопатології, її перші ознаки, послідовність огляду пацієнтів та медоти їх лікування. Було наголошено, що найбільша відповідальність за раннє діагностування злоякісних новоутворень, а отже — збереження здоров’я та життя хворих нині покладається саме на цих спеціалістів.
Фахівці, які пройдуть таке онлайн-навчання, отримають додаткові бали під час професійної атестації, їм також присвоять певну кваліфікаційну категорію.
За матеріалами офіційного веб-сайту Дніпропетровської обласної ради