Дослідники зі Сполучених Штатів з’ясували, що існує вірогідність збільшення тривалості людського життя вже до кінця століття. За підрахунками вчених, тривалість життя людини може досягти 130 років. Про це повідомляє видання Medical News Today.Зазначається, що вчені з Вашингтонського університету нещодавно опублікували в журналі Demographic Research дослідження, яке показує ймовірне збільшення тривалості життя людини до кінця цього століття.
За допомогою статистичного моделювання фахівці виявили, що до 2100 року може повільно зростати тривалість людського життя. На думку вчених, вона може досягти 130 років.
Багато вчених не мають спільної думки щодо смертності людей у літньому віці. Деякі говорять про фіксовану межу тривалості життя людини. Вона базується на біологічних факторах.
Інші дослідники зазначають, що смертність людей у віці від 80 до 90 років значно знизилася за останні роки. Вони також стверджують, що вікові обмеження тривалості життя людини завжди порушувалися, в середньому, протягом п’яти років після того, як вони були озвучені.
«За допомогою цієї роботи ми кількісно оцінюємо, наскільки ймовірно, що, на нашу думку, хтось досягне різних вікових категорій в цьому столітті», – роз’яснив провідний автор дослідження Майкл Пірс.
Слід зазначити, що до 2010 року статистичний аналіз довгожителів обмежувався упередженим ставленням до віку – нібито літні люди схильні до округлення або перебільшення свого віку.
Щоб мінімізувати ризик цього упередження, вчені використовували оновлені дані щодо тривалості життя в Міжнародній базі даних про довголіття (IDL), яку створив Інститут демографічних досліджень Макса Планка у Німеччині. База була першим набором даних, де чітко перевіряли записи про народження, життя і смерть людей, які прожили понад 100 років і включала тільки тих, вік яких можна було підтвердити.
Для дослідження науковці використовували записи з IDL про 1 119 людей у десяти європейських країнах, а також в Канаді, Японії та США, які досягли не менше 110 років. База даних також включає записи про майже 14 000 осіб, які померли у віці від 105 до 109 років у цих країнах (за винятком Фінляндії, Японії, Іспанії та Швеції).
Повідомляється, що дослідники використовували баєсівські демографічні прогнози та змогли передбачити число людей, які можуть дожити до 110 років в цьому столітті.
Вони склали прогнози максимального зареєстрованого віку смерті у всіх 13 країнах у 2020-2100 роках. Їх результати демонструють майже 100% вірогідність того, що хтось у майбутньому поб’є поточний рекорд тривалості життя.
Також існує 99% вірогідність того, що людське життя триватиме до 124 років, і 68% – до 127 років. Тривалість життя у 130 років можлива, але її вірогідність складає 13%. За даними вчених, досягнення віку у 135 років вкрай малоймовірно (вірогідність лише 0,4%).
Автори відзначають, що навіть при зростанні чисельності населення і досягнень в галузі охорони здоров’я, рівень смертності буде продовжувати знижуватися після певного віку. Наприклад, людина, яка дожила до 110 років, має приблизно таку ж ймовірність прожити ще рік, як і людина, яка дожила до 114 років.
Раніше стало відомо, що експерти ВООЗ оцінили середню очікувану тривалість життя в Україні.