Для впровадження медичної реформи лікувальні установи первинної ланки мають обрати медичну інформаційну систему (МІС) і до 1 квітня 2018 року підключитися до електронної системи охорони здоров’я, яка зараз працює в тестовому режимі.
У Міністерстві наголошують: медичні заклади можуть обирати будь-яку МІС з-поміж тих, що пройшли перевірку і підключилися до центрального компонента електронної системи. Як повідомляють у МОЗ, комерційні МІС гарантовано надають базовий пакет електронних сервісів. «Під час підписання декларації пацієнтів з обраними лікарями медики реєструватимуть їх у системі. Лише після цього Національна служба здоров’я України зможе оплачувати медзакладу ведення кожного пацієнта, — зазначають у Міністерстві. — У майбутньому електронна система дасть змогу громадянам швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям — правильно встановлювати діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. Система замінить паперові медичні картки і довідки, а лікарі виписуватимуть електронні рецепти, які неможливо підробити».
У МОЗ переконують: пацієнт має право обрати будь-якого лікаря, незалежно від місця реєстрації чи проживання. Підписання декларацій про співпрацю між лікарем і пацієнтом розпочнеться з квітня 2018 року. До того часу підписання декларацій про вибір лікаря відбувається в пілотному режимі. Це зроблено для того, аби медичні працівники змогли навчитися користуватися функціоналом МІС, а також для тестування центрального компонента електронної системи охорони здоров’я.
За матеріалами офіційного веб-сайту МОЗ України