ДОНЕЧЧИНА: ЛІКИ – З АПТЕЧНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ

1136

Соціальна  мережа  аптек  «Добрі ліки» відкрила  в Донецьку  аптеку,  яка самостійно  готує  лікарські  засоби.  Цим  виконано  ва ж ливий  пункт підписаного  1 березня нинішнього року Меморандум у про співпрацю  між Донецькою  облдержадміністрацією,   Державною   службою лікарських   засобів   Донецької   області, Донецьким національним медичним університетом  імені Максима Горького і керівниками аптечних мереж регіону.

Виготовлення  ліків   аптеками –   це, скоріше, добре забуте старе (лише в Донецькій  області свого часу  так их  аптек було  більше  сотні).  Новина  – в іншому. Мережа  аптек  «Добрі ліки»,  що входить до  складу  Українського  аптечного  холдингу, виконавши  всі умови Меморандуму,  відкрила  в Донецьку  першу  високотехнологічну лабораторію  з виробництва рецептурних  лікарських  засобів  на базі аптеки № 122. Тобто мова йде не про відродженн я виробництва  ліків  аптеками, а про виготовленн я їх на новій основі, в нових умовах, із новими  можливостями. І це не могло не помітити фахівці аптечної справи.

Що може  лабораторія аптеки № 122 і як її створювали в Донецьку? Не раптом і не відразу. Спочатку був капітальний ремонт аптеки. Далі  –  придбання сучасного обладнання для лабораторії, яке підбирали з усією ретельністю і прискіпливістю: машину  для герметизації ліків холдинг купив, на приклад, у Чернівцях, дистилятор – у Тюмені,  інше обладнання –  у  виробників інших  країн. У  результаті вийшов  справжній лабораторний комплекс. За своєю потужністю, якщо можна так сказати про аптеку, цей комплекс  сьогодні  здатен  забезпечити потреби в лікарських  засобах  не одно – гомедичного об’єднання плюс  до  цього прийняти з рецептами і  населення. Власне, натери торії  такого медичного об’є днання – ДОКТМО, більше відомого як Донецька  обласна клінічна  лікарня імені Калініна з її трьома тисячами лікарняних  ліжок, аптека мережі  «Добрі ліки»  і  розташована. Запити ДОКТМО вона і виконує в першу чергу, а ще – замовлення  Донецької   обласної дитячої лікарні, і нших лікувальних ус та нов, населення.

І все це роблять десять досвідчених фахівців, які  працюють  у штаті  аптеки.  Це не тільки запрошені  висококваліфіковані фармацевти  і провізори, але й учорашні випускники Донецького медичного університету імені Максима Горького, які пройшли   спеціальний   курс  підготовки. До речі, ВНЗ із відкриттям  лабораторії  в подальшому отримує унікальну базу для практики своїх студентів, які вивчають аптечну справу.

Що  ж тут виготовляють?  Порошки і розчини,  краплі  та мазі,  розчини  для ін’єкцій і суспензії  – на все це у фа хівців лабораторії  є необхідні  офіційні  дозволи та ліцензії.  Однак  у самому холдингу роблять акценти на іншому. На тому, що лікарські  засоби  виготовляють у  лабораторії для конкретної  людини  і суто за індивідуальним прописом, а д же люди не бувають  «серійними».  Так  і  лікарський засіб,   вважають лікарі   і   фармацевти, часто  доводиться  доповнювати  компонентами, як их немає в ліках, що зійшли з конвеєра.  А це означає, що препарати, виготовлені в лабораторії аптеки, – товар штучний, свого роду твір  фармакологічного мистецтва.

– Лабораторія не може замінити собою фармацевтичне підприємство,  – каже директор  із  питань фармацевтичного  порядку  і  якості   Українського  Аптечного Холдингу Валентина Старовойтова.  – Замінити не може, а ось допомогти йому їй підсилу, взявшись  за виготовлення потрібних  людям препаратів.  Разом  вони здатні  зробити   лікарські  засоби  більш доступними для населення. Доречі, працює лабораторія над приготуванням лікарських засобів не тільки для дорослих, а й для дітей. Що стосується ціни на ліки аптеки,  вони будуть істотно  дешевші, ніж на лік и з «конвеєра», і це ще одна безперечна  їх перевага  та цінність здавалося б рядової події – відкриття лабораторії в аптеці.  «Добрі ліки»  зробили  перший крок, а перший крок – уже дорога.

Микола СТОЛЯРОВ, для «ВЗ»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я