Дослідження українських науковців створили базу для виготовлення нових систем для діагностики онкологічних хвороб, туберкульозу та інших важких захворювань людини. Це стало можливим завдяки виконанню у 2013 році проекту «Молекулярні механізми реалізації генетичної інформації» — переможця у цільовому тематичному конкурсі наукових проектів для грантової підтримки Науково-навчального центру «Державна ключова лабораторія молекулярної і клітинної біології». Про це повідомив
голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.
Мета проекту полягала у з’ясу-ванні молекулярних механізмів регуляції експресії генів, що лежать в основі різноманітних патологічних станів людини.
«Реалізація проекту дозволила розпочати та підтримати вже ініційовані фундаментальні наукові дослідження у цій проблематиці та глибше зрозуміти першопричини виникнення низки захворювань людини і, відповідно, працювати над удосконаленням їх діагностики й лікування», — зазначив В.Семиноженко.
У результаті роботи ідентифіковано та охарактеризовано низку молекулярних маркерів раку молочної залози, простати, головного мозку та нирки людини, що дозволило розпочати роботу зі створення тест-систем для персоналізованої діагностики і терапії цих захворювань.
За інформацією Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації