ДРУГЕ ДИХАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ СЛУЖБИ КРОВІ

1660

В Україні розпочато реалізацію про­екту «Підтримка Міністерства охорони здоров’я моніторингу й оцінки, епідемі­ологічного нагляду, безпеки донорської крові та лабораторної мережі в Україні в рамках Президентського плану не­відкладних заходів із протидії СНІДу (PEPFAR)».

Мета проекту – зміцнення національ­ної служби крові, поліпшення механіз­мів моніторингу та оцінки за ситуацією щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні, а також налагодження роботи референс- лабораторій.

Реалізація цієї ініціативи стала мож­ливою за підтримки представництва Центру контролю за інфекційними хво­робами США (центр СDC). Рішення про виділення гранту було прийнято в цен­трі СDC у 2010 році в рамках Угоди між Урядом України та Урядом США «Рамко­ве партнерство з протидії ВІЛ/СНІДу на період до 2015 року включно».

Зміцнення національної служби кро­ві відбуватиметься шляхом вдоскона­лення законодавчої бази, інфраструкту­ри та підвищення професійного рівня працівників. У східній, центральній та західній Україні планується створити три профільні центри передового досві­ду із сучасним обладнанням та високок­валіфікованим персоналом.

Крім того, планується вдосконали­ти на національному рівні механізм моніторингу та оцінки ситуації щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні, зміцни­ти потужності національної та регіо­нальних референс-лабораторій. Зокре­ма, передбачається розбудова Центру моніторингу й оцінки ДУ «Український центр профілактики й боротьби зі СНІ­Дом МОЗ України», який відповідає за діяльність 27 регіональних центрів України.

За час реалізації проекту також буде здійснено спеціальні заходи для по­ліпшення контролю за поширенням ВІЛ-інфекції, удосконалено збір даних від інших служб (протитуберкульоз­на, дерматологічна, акушерсько-гіне­кологічна, педіатрична, пенітенціарна тощо) та проаналізовано інформацію, отриману з цих джерел. Первинну оцінку спроможностей та потреб наці­онального і регіональних центрів МІО проведуть українські та міжнародні експерти за сприяння Центру США з контролю та профілактики захворю­вань, Глобальної програми з питань СНІДу.

Потрібно також привести у відповід­ність до міжнародних стандартів звітні та облікові форми, які використовують­ся за напрямком ВІЛ/СНІД, запровади­ти потрібні настанови та інструкції. Крім того, буде створено інтегровану електро­нну базу заходів протидії епідемії ВІЛ/ СНІДу та реєстр хворих на ВІЛ/СНІД із дотриманням вимог конфіденційності та захисту персональних даних.

За інформацією Державної служби Украї­ни з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я