В країні, окрім пандемії коронавірусної інфекції, розпочалася епідемія мукромікозу (грибкове захворювання, яке ще називають «чорна цвіль»), найбільший спалах якого зафіксовано у штатах Раджастан і Телангана, сповіщає BBC.
Ахіл Ароро, головний міністр охорони здоров’я штату Раджастан зазначив, що число інфікованих «чорною цвіллю» продовжує збільшуватися, бо ця хвороба є побічним ефектом коронавірусу. За його словами, можна говорити про епідемію мукромікозу.
«Кількість хворих на мукормікоз в штаті продовжує зростати через вплив COVID-19. Мукормікоз проявляється як побічний ефект COVID-19… Повідомляється про епідемію і захворювання, що підлягає реєстрації, по всьому штату», – заявив він.
Чиновник додав, що у штаті зафіксовано приблизно 100 осіб, у яких діагностували «чорну цвіль». Для таких хворих створили спецвідділення у держлікарні Савай Ман Сінгха. Значне число інфікованих мешкали в районі міст Джайпур, Джодхпур, Сірохі і Кота.
Срініваса Рао, очільник МОЗ штату Телангана підкреслив, що на території штату мукормікоз оголосили захворюванням, «таким, що підлягає повідомленню… відповідно до Закону про епідемічні захворювання 1897 року».
Зазначається, що уряд Раджастана видав спеціальну постанову, де зобов’язав медзаклади всіх форм власності дотримуватися чітких інструкцій, які стосуються виявлення та терапії «чорної цвілі».
«Усі державні і приватні медичні установи повинні дотримуватись рекомендацій щодо скринінгу, діагностики та лікування мукормікозу, виданим міністерством охорони здоров’я і добробуту сім’ї, урядом Індії та індійською Радою медичних досліджень», – сказано у повідомленні.