Головний позаштатний фахівець Міністерства охорони здоров’я за спеціальністю «Інфекційні хвороби» Ольга Голубовська повідомила через Facebook: чиновники МОЗ разом із представниками ПРООН погодилися, що результати економії державних коштів завдяки міжнародним закупівлям препаратів, м’яко кажучи, перебільшені. Наводимо її критичний і резонансний статус від 7 серпня.
«Нарешті сьогодні робоча група МОЗ зрозуміла, у який це дивний спосіб ПРООН «заощадила» нам 110 тис. дол. на закупівлі препаратів від гепатитів, з огляду на те, що регіони отримали ліки (і то не всі) у значно менших кількостях, аніж замовляли згідно з квотами.
З’ясувалося: міжнародна організація підрахувала, що виділених грошей не вистачає на замовлені препарати, тому… самостійно знизила квоту на 22%. Відповідно, регіони й отримали менше препаратів. І це, виявляється, економія!
Тобто, наприклад, вас посилають в аптеку зі списком життєво необхідних ліків для всіх членів сім’ї вартістю в 1 тис. грн, ви купуєте менше препаратів за 800 грн, вважаючи решту економією, повертаєтесь додому і єхидно питаєте: «Що б вам іще купити?»
Сьогодні члени робочої групи разом з представником ПРООН погодилися з тим, що це не «економія», а просто «залишок» коштів, отриманих у результаті штучно заниженої потреби, який необхідно витратити, закупивши всі замовлені регіонами ліки.
Одразу скажу: нічого кримінального в цьому немає, грошей не вистачало, знизили квоту… ну, не погодили, ну, придбали уперше рибавірин за ціною, що в десятки разів перевищує закупівельну вартість попередніх років… Але ж не треба вводити в оману всіх, включаючи керівництво різних рівнів, відносно якихось заощаджень… Я вже не кажу про те, що можна було б порадитися з експертами, на чому точно «економити» (недозакуповувати) не можна через серйозні ризики для пацієнтів… Але в них там, мабуть, свої експерти, мультидисциплінарні…»
За матеріалами Facebook