Команда МОЗ працює над запровадженням електронних листків непрацездатності. Метою даного сервісу є спрощення життя пацієнтам та лікарям. Таку інформацію озвучив під час брифінгу Ярослав Кучер, заступник очільника МОЗ.
Зазначається, що над створенням необхідного функціоналу МОЗ працює спільно з іншими відомствами, а також із залученням громадських організацій та міжнародних фондів. Серед учасників розробки Мінсоцполітики, НСЗУ, Фонд соціального страхування, ПФУ, ГО «Разом проти корупції», МБО «Фонд Східної Європи».
Чиновник наголосив, що запровадження е-лікарняного це не просто переведення паперового документу у цифровий форма. Заступник голови МОЗ пояснив, що електронні листки непрацездатності планується включити до системи e-Health. За його словами, це дозволить пацієнту не носити з собою заві папери, а також мінімізує корупційні ризики.
«Наше завдання – не просто перевести той чи інший документ в електронну форму. До того ж це побудова ефективніших процесів, що мінімізують корупційні ризики видачі необґрунтованих лікарняних, зменшать навантаження на лікарів і спростять процес отримання страхових виплат», – розповів він.
Пан Кучер зауважив, що відомство вже розробило зміни до деяких постанов Уряду щодо роботи Електронного реєстру листків непрацездатності. Наразі на розгляді в Кабміні перебуває проєкт акта, тому вже у найближчий час очікується позитивне рішення щодо його ухвалення
Повідомляється, що спочатку е-лікарняні будуть застосовуватися паралельно із звичайними паперовий. На практиці е-листок непрацездатності передбачає розділення зон відповідальності медсторони та соціальної (щодо питань страхових виплат).
Чиновник додав, що введення електронних лікарняних має спростити роботу лікарів. Він підкреслив, що запуск е-лікарняних має буди повністю інтегрованим до електронної системи охорони здоров’я.
«Насамперед ми хотіли спростити роботу лікарів і пацієнтів, адже листок непрацездатності може формуватися не лише у випадках хвороби. Є ще низка випадків, відповідно до яких особа має право на тимчасову непрацездатність згідно з законодавством України, наприклад, у разі усиновлення дитини», – резюмував він.