В Україні поставлено за мету створити систему національних центрів профілактики та контролю над захворюваннями, що посилить можливості прогнозу та планування санітарних заходів запобіжного спрямування. На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр України — Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова під час свого виступу на шістдесят другій сесії Європейського регіонального комітету ВООЗ. Особливо суттєві результати така система могла б принести за умови співпраці з аналогічними структурами Європейського Союзу.
«Ми всі, незалежно від наших бажань, економічного стану і політичного устрою наших країн, приречені жити в єдиному епідеміологічному просторі», — відзначила Віце-прем’єр-міністр. Відкритість кордонів, міграція населення, швидкісні можливості транспорту роблять уразливими для епідемій усі країни регіону. За словами Раїси Богатирьової, державні заходи із запобігання інфекційним захворюванням та їхньому поширенню шляхом імунізації, ізоляції та раннього виявлення дають змогу всьому Європейському регіону мати достатньо високий рівень захисту. Однак цей рівень, на її думку, можна було б іще підвищити, якби країни регіону володіли сучасними інструментами короткострокового та довгострокового прогнозу.
«Зокрема, ми вважаємо, що такий підхід у поєднанні з проведенням ефективної імунопрофілактики дасть змогу нам не тільки захистити населення України, але й завчасно реагувати на епідемічні загрози для інших країн Європейського регіону», — підкреслила Міністр охорони здоров’я України, зазначивши при цьому, що наша країна готова прийняти будь-яку технічну підтримку та розраховує на досвід інших держав у створенні такої системи.
Прес-служба МОЗ України