Фахівці KSE: У першому півріччі 2021 від COVID-19 в Україні може померти до 55 тис. осіб

103

В Україні станом на кінець березня добова кількість летальних випадків через коронавірус перевищила на 34% пікові показники осінньої хвилі та продовжує збільшуватися. Таку інформацію сповістили фахівці Київської школи економіки (KSE), згідно із результатів моделювання.

Фахівці KSE: У першому півріччі 2021 від COVID-19 в Україні може померти до 55 тис. осіб

За словами вчених, показник госпіталізацій в Україні має більш позитиву динаміку. Вони зазначають, що порівняно з минулими тижнями, приріст госпіталізацій збільшився лише на 6%. Фахівці наголошують, що найбільш складна ситуація із забезпеченням медресурсами на Хмельниччині. Вони також додали, що велике число госпіталізацій призвело до завантаженості 77% всіх ліжко-місць, що відведені для хворих на коронавірус і 74% реанімаційних ліжок, а також 64% ліжок з підведенням кисню.

«На відміну від показника смертності, який має відтермінований характер, показник госпіталізацій демонструє більш позитивну динаміку. У порівнянні із попередніми тижнями, приріст госпіталізацій зріс лише на 6% (натомість два і три тижні тому цей показник становив 14 і 20 % відповідно). А розрив між госпіталізаціями та виписками становить 15% (попереднього тижня – 28%)», – зазначається у повідомленні.

У KSE прогнозують, що число смертей від коронавірусу за II квартал 2021 року в країні може сягнути показника летальності за 2020 рік. Епідмодель Центру економіки охорони здоров’я підтвердила свою достовірність під час прогнозування показника летальності за 2020 рік – так, у жовтні 2020 прогноз KSE щодо смертності на 2020 рік був 20 000 осіб на кінець року. Згідно інформації НСЗУ, на кінець минулого року в Україні фактичне число смертей було 19 761.

У перші 6 місяців 2020 року коронавірус може позбавити життя від 20 000 до 55 000 людей, якщо враховувати цю ж модель без факторів невизначеності. Але зміна у найбільш важливих чинниках невизначеності, а саме – частки більш розповсюджених вірусів, тривалості імунітету, темпів імунізації та карантинних заходів, може впливати на відповідну зміну у прогнозах.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я