Фахівці Рахункової палати почали відстежувати видатки на протидію COVID-19

76

В Україні почали відстежувати видатки, які пішли на боротьбу з пандемією коронавірусної інфекції. Про це повідомив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан на власній фейсбук-сторінці, повідомляє сайт відомства.Оплата праці медикаЗазначається, що в Україні питання, які стосуються витрачених коштів на боротьбу з коронавірусом, потребують детального вивчення з боку Рахункової палати. Пацкан зауважив, що з держбюджету та місцевих бюджетів на протидію COVID-19 ідуть мільярди гривень.

Він доповнив, що фахівці з Рахункової палати вже аналізують ймовірні ризики неефективного використання грошей. Чиновник підкреслив, що була проведена систематизація та візуалізація інформації, яка дозволяє кожному наочно переглянути витрати бюджетних коштів на протидію пандемії COVID-19.

Повідомляється, що відповідну інформацію вже оприлюднили на сайті Рахункової палати. З нею можна ознайомитися за посиланням. Там представлена оперативна інформація про видатки на боротьбу з коронавірусом в Україні. Застосовуючи відповідні фільтри, можна переглянути, коли та скільки було витрачено грошей з державного або місцевих бюджетів на протидію епідемії.

Пацкан підкреслив, що дані про видатки фахівці швидко оновлюють та систематизують. Наразі наявна відповідна інформація, починаючи з березня. Він доповнив, що можна переглянути видатки на подолання пандемії, загальне число проведених операцій, а також побачити, які регіони закуповують необхідні засоби.

Зазначається, що дані базуються на інформації щодо платіжних трансакцій, які проводилися Державною казначейською службою України, на єдиному казначейському рахунку (ЄКС).

Використовуючи алгоритми машинного навчання, кожного дня з інформації щодо платіжних трансакцій на ЄКС (які оприлюднені на єдиному вебпорталі використання публічних коштів), вибирають платіжні трансакції за даними реквізиту «Призначення платежу», де ідентифіковано спрямування коштів на боротьбу з коронавірусною хворобою.

Повідомляється, що у наборі даних можуть не враховуватися платіжні трансакції, за даними вищевказаного реквізиту, які не можна ідентифікувати як спрямування фінансів на боротьбу з COVID-19.

Нагадаємо, що у Рахунковій палаті підбили підсумки медреформи на первинці. В Україні за три роки медична реформа не забезпечила фінансування первинної ланки медичної допомоги за принципом «гроші ходять за пацієнтом».

Слід зазначити, що Рахункова палата повідомила, скільки грошей в Україні витратили на вакцини від COVID-19.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я