Фейкові ПЛР- і COVID-довідки: у Києві ділок заробив 5 млн гривень на підробці документів

69

Служба безпеки України виявили «бізнесмена», якій налагодив масштабну схему з підробки документів про щеплення від коронавірусу та результатів тестів методом ПЛР. З початку року підприємець заробив 5 млн гривень, виготовивши 10 тисяч фейкових документів, повідомляє пресслужба СБУ.

Бізнес на довідках організував киянин. Фото СБУ.

Бізнес на довідках організував киянин, який вже раніше притягувався за підробку документів.

Зазначається, що цех з виготовлення медичних довідок організував у власному помешканні. Клієнтів чоловік знаходив у турагентствах, де працювали його родичі.

За даними правоохоронців, учасники оборудки пропонували туристам отримання документів, які коштували 500 грн за одиницю, для подорожей зручним способом – без відвідування лабораторій.

Усього від початку 2021 року ділкам вдалося виготовити майже 10 тисяч документів.

Під час обшуку правоохоронці вилучили фейкові тести методом ПЛР, а також довідки про отримання щеплення, підроблені печатки медзакладів, оргтехніку, банківські карти.

Наразі тривають слідчі дії, правоохоронці намагаються знайти причетних до схеми осіб.

Схожий інцидент стався в Ізраїлі. Там мешканець Нетанії також продавав фальшиві COVID-сертифікати, пише видання Вести.

Дізнавайтеся більше: В Україні планують запровадити кримінальну відповідальність за підробку довідок про COVID-щеплення

Повідомляється, що ізраїльські правоохоронці підозрюють 29-річного чоловіка у продажі фейкових сертифікатів вакцинації. Крім того, звинувачення висунули проти покупців, які купили підроблені медичні довідки.

За інформацією правоохоронців, оголошення  про виготовлення підроблених сертифікатів вакцинації ділок дав у TikTok. Вартував документ 200 шекелів (1300 грн). Публікацію, крім інших користувачів, побачили поліціянти, які згодом звернулися до чоловіка з проханням підробити документи. Незабаром його спіймали.

Правоохоронці стверджують, що мають безліч доказів злочинної діяльності обвинуваченого. Серед них – телефон з листуванням в застосунку Telegram, де підприємливий ділок обговорює з покупцями деталі угоди, а також знімки виготовлених сертифікатів, відстежені дані банківських переказів через смартфони для оплати послуги, записи з камер спостереження, а також записи очних ставок між обвинуваченим і деякими клієнтами .

Чоловіка заарештували до закінчення слідства. Його звинувачують у підробці документів, спробі отримання користі обманним шляхом і порушенні, що сприяє поширенню хвороби.

Нагадаємо, раніше СБУ на Івано-Франківщині виявили лікаря, який підробляв довідки про COVID-19.

Слід зазначити, що у Київській області правоохоронці викрили незаконну схему збуту COVID-вакцин.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я