Тричі поспіль тендер на закупівлю препаратів для хворих на фенілкетонурію дітей від 1 до 3 років був скасований.
Дилер російського препарату — полтавська фірма ТОВ «ТД «Конвалія-М», що роками є незмінним постачальником «Тетрафену/Нутрігену», — саботував тендер, не з’являючись на торги. Саме це дало можливість Міністерству охорони здоров’я перейти до процедури перемовин, на яких, скоріше за все, буде закуплено російський препарат, а не європейський. Російський препарат на 30% дорожчий, проте 12 років поспіль Міністерство закуповує лише його.
Виробники європейського препарату «Р-АМ—1» через штучне затягування тендерів не в змозі поставити весь річний запас до кінця поточного року, як цього вимагає МОЗ. Вони готові надати більшу частину препаратів до кінця року, а іншу — не пізніше березня, про що йдеться у гарантійному листі. Утім, у відомстві хочуть прийняти одразу всю партію, а отже, за нинішніми умовами конкурсу альтернативи немає. Поставити все до кінця року можуть лише дилери російського препарату.
На думку активістів (із БО «Об’єднання батьків дітей, хворих на фенілкетонурію «Покоління», Центру протидії корупції), МОЗ має всі законні підстави для того, щоб погодитись на поставки частинами, але не хоче цього робити, лобіюючи російські ліки. Журналісти зібрали десяток звернень занепокоєних батьків, дітям яких російський препарат зовсім не підходить.
За матеріалами «Радіо Свобода»