Феромони працюють!

267

Чимало вчених стверджувало, що феромони відіграють важливу роль у пошуках романтичних відносин, оскільки нібито притягують представників протилежної статі.

Деякі дослідники і зовсім наділяли ці летючі хімічні сполуки магічними властивостями: здатністю впливати на ендокринний статус тварин і людини, стимулювати лібідо й навіть впливати на поведінку чоловіків та жінок.

Виробники косметики вирішили підтвердити потенціал феромонів науково. Вони перевірили в експериментах ефекти п’яти летючих кислот (оцтової, пропанової, метилпропанової, бутанової та метилбутанової), які часто об’єднуються науковцями під одним красномовним терміном «копуліни».

Перше дослідження за участю 50 жінок показало, що людський організм здатен синтезувати ті ж самі копуліни, що й організм приматів. Цікаво, що рівень продукції цих речовин збільшується на піку фертильності, тобто під час овуляції.

В іншому дослідженні брали участь вже чоловіки. Як виявилося, після експозиції копулінами представники сильної статі були набагато більш схильні завищувати привабливість жіночих облич. Крім того, під впливом цього класу феромонів у добровольців підвищувався рівень тестостерону. Контрольне дослідження підтвердило отримані результати.

Озброївшись такими обнадійливими даними, дослідники спробували синтезувати штучні феромони, дослідивши безліч зразків рослинної сировини. Як з’ясувалося, найбільш перспективними у відтворенні ефекту копулінів виявилися дві рослини: ріжкове дерево (Ceratonia siliqua), що імітує дію жіночих копулінів, і жасмин звичайний (Jasminum officinale), який також проявив себе як «приманка» для чоловіків.

Джерело: Cosmeticsdesign-Europe

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я