Фінансові штрафи за відмову від щеплень допомогли поліпшити охоплення вакцинацією в Європі

3777

У країнах, де за недотримання правил вакцинації передбачені штрафи, підвищився рівень імунізації населення.

Вакцинація населення

Згідно з результатами нового дослідження, політика обов’язкової вакцинації в Європі принесла плоди: рівень охоплення вакцинацією проти кору і коклюшу виріс (в середньому на 3,71 і 2,14% відповідно), а захворюваність на кір, навпаки, знизилася. При цьому скорочення захворюваності на кашлюк в країнах з обов’язковою вакцинацією було незначним. Звіт про результати дослідження опублікований в журналі Pediatrics.

«Фінансові санкції в рамках комплексної програми обов’язкової вакцинації можуть бути ефективним важелем, хоча вони повинні супроводжуватися іншими заходами, такими як стабільне постачання вакцин та інформування населення. Остання підвищує вакцинальне охоплення серед тих, хто відмовляється від щеплень», – пишуть автори роботи. Вони наводять приклад: рівень повністю імунізованих дітей в Австралії досяг рекордно високого рівня після того, як в країні запровадили політику скасування сімейних податкових пільг для тих, хто не зробив щеплень. У той же час дослідники додають, що люди, які відмовляються робити щеплення, часто живуть в багатших районах, тому «фінансові чинники не завжди спрацьовують».

На думку дослідників, ключем до успішної профілактики інфекцій є «зміна балансу комфорту». Іншими словами, необхідно створити такі умови, щоб батькам було легше вакцинувати своїх дітей, ніж уникати щеплень.

Джерело: Pharma.net.ua

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я