Тренування захищають мозок від деградації, навіть якщо вони відбуваються зрідка.
Вчені з Мерілендського університету перевірили, як працює пам’ять у людей в віці і визначили, що у тих, хто хоча б зрідка робить фізичні вправи, нижчий ризик в майбутньому зіштовхнутись з діагнозом «хвороба Альцгеймера». Тренування, як виявилось, є чудовою профілактикою цієї хвороби, навіть якщо вони швидше виняток, ніж правило для пацієнта.
В дослідженні прийняли участь люди від 55 до 85 років – їм запропонували тест, під час якого вони повинні були запам’ятовувати імена. Тест провели у день відпочинку та тоді, коли учасники займатись спортом. Воно показало, що фізичні вправи сприяють процесам в мозку, які захищають його від деградації нейронів. Також росте активність в ділянках мозку, які відповідають за пам’ять. Після занять активність в мозку збільшувалась в чотирьох областях. Дослідники кажуть: «Звісно, що краще тренуватись регулярно, але корисними є навіть ті тренування, які проходять рідко». Сподіватись на сильні м’язи в випадку виконання вправ час від часу не доводиться, проте користь для мозку буде.
Довідка
Хворобу Альцгеймера в народі називають старечим маразмом. Це найбільш розповсюджена деменція, ознакою якої є втрата короткочасної пам’яті – пацієнти часто не пам’ятають інформацію, яку їм нещодавно розповідали. Починається вона майже непомітно, проте з часом прогресує – з’являється втрата і довгострокової пам’яті, пацієнт не може доглядати за собою, виникають розлади мови, хворий погано орієнтується. Хвороба Альцгеймера, яку вперше описали більше ста років тому, зазвичай розвивається у людей після 65 років. Більше десяти років тому на неї хворіли біля 27 мільйонів людей в світі, проте до 2050 року їх кількість може збільшитись аж в чотири рази.
Джерело: Med2