Компанія Carmat заявила про перший комерційний продаж штучного серця. Про це повідомляє Hromadske з посиланням на пресреліз компанії Carmat.
Французька компанія вперше продала штучне серце. Фото з сайту Carmat.
Зазначається, що першим власником штучного серця став пацієнт з Італії, який чекає на трансплантацію донорського органу. Йому провели операцію, яка коштувала понад 150 тис. євро. Повідомляється, що оперативне втручання профінансувала регіональна система охорони здоров’я. Наразі в Італії національна медсистема не покриває подібне лікування.
Слід зазначити, що у Carmat перший продаж імпланту із моменту заснування компанії у 2008 році називали «новою віхою у розвитку». Раніше науковці лише у клінічних випробуваннях імплантували штучні серця. У межах дослідження в цьому році пацієнт зі Сполучених Штатів вперше отримав таке серце.
Французька компанія одержала першу ліцензію на продаж штучного серця від ЕМА у грудня 2020 року. Тепер компанія проводить перемовини з Італією, Німеччиною та іншими країнами Євросоюзу для комерційного продажу імплантів.
Наразі у п’яти німецьких лікарнях аналізують дані пацієнтів, що чекають на донорський орган та яким можна трансплантувати штучне серце. У планах Carmat до кінця року продати принаймні у десять лікарень Німеччини свою розробку.
У компанії прогнозують, що імпланти серця до 2030 року можуть їй приносити близько 700 млн доларів кожного року.
Повідомляється, що штучне серце включає три частини:
- імплантований протез;
- кабель, який з’єднує протез із зовнішніми компонентами;
- консоль меддопомоги.
Зовнішня частина апарату допомагає медикам управляти імплантом та відстежувати за його роботу. Вага консолі становить менш ніж п’ять кілограмів та має автономний режим роботи до чотирьох годин.
У внутрішньому протезі є чотири клапани, які забезпечують кровотік, два шлуночки, кожен з яких розділений мембраною на дві менші порожнини, та два мікронасоси.
Слід зазначити, що в Олександрівській лікарні вперше провели імплантацію механічного серця.