Французькі гінекологи намагаються боротися зі стереотипами і раком молочної залози одночасно

238

Після 75 років лише невелика кількість жінок проходить скринінг на рак молочної залози. Проте, між іншим, ця вікова група залишається дуже схильною до розвитку таких пухлин.

Рак молочної залози (РМЗ) є найбільш поширеним і найбільш смертоносним злоякісним новоутворенням серед жінок. Щорічно тільки у Франції реєструється 59 000 нових випадків РМЗ і майже 12 000 смертей в результаті цієї хвороби.

74-річні пацієнтки складають чверть нових випадків РМЗ (13 600). І на цю популяцію припадає майже половина смертей внаслідок РМЗ, причому смертельні випадки в основному є результатом пізньої діагностики.

Ця ситуація турбує французьких гінекологів, які намагаються знайти способи уникнути сотень смертей в результаті РМЗ щорічно. За словами голови Національного коледжу гінекологів та акушерів Франції (CNGOF), така ситуація склалася в результаті трьох стереотипів, що панують навіть серед клініцистів:

  • «Оскільки для пацієнтів у віці після 75 років не передбачено організованих скринінгових заходів, це означає те, що в них немає значних ризиків онкологічних захворювань».
  • «Рак молочної залози у ​​жінок похилого віку менш серйозний».
  • «Літні жінки часто страждають супутніми хронічними захворюваннями, отже, вмирають ще до того, як рак почне становити небезпеку для їхнього життя».

«Рак молочної залози у жінок похилого віку – це серйозна проблема суспільної охорони здоров’я, яка в найближчі роки тільки посилиться, якщо тільки не змінити ставлення до неї», – коментують фахівці з Університетської клініки Страсбурга.

Взагалі, за статистикою, в цій віковій групі занадто багато онкологічних захворювань (в тому числі солідні пухлини або навіть новоутворення з метастазами) виявляються на пізній стадії, що позбавляє шансів на сприятливий прогноз таких пацієнтів.

Джерело: Sciences et avenir

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я