Люди, які багато тренуються, часто приймають більш імпульсивні рішення. Дослідники з’ясували, як надмірні тренування впливають на мозок.
«Французькі вчені порівняли групу з 19 чоловіків-тріатлоністів у віці приблизно 35 років, які на протязі 3 тижнів збільшували обсяг тренувань на 40%, з контрольною групою з 18 тріатлоністів, що зберігали звичайний обсяг тренувань. У професійних спортсменів, що тренувалися занадто багато, були зафіксовані ознаки не тільки фізичної, а й розумової перевтоми», – йдеться в статті.
Після тренування у спортсменів була обмежена активність частини мозку, яка відповідає за свідоме прийняття рішень – когнітивний контроль. Як пишуть дослідники в науковому журналі Current Biology, спортсмени робили більш імпульсивні вчинки. Так, їм потрібно було зробити вибір між двома винагородами: отримати 80 євро відразу або ж 100 євро за два тижні. Спортсмени з групи, яка була у програмі тренувань з високою інтенсивністю, частіше вибирали винагороду, яку можна було отримати відразу, ніж більшу, але яку необхідно чекати деякий час.
Це, на думку вчених, пояснює і те, чому спортсмени, незважаючи на біль в м’язах, не припиняли тренуватися – вони не замислювалися про довгострокові наслідки, що знижують ефективність надмірних тренувань.
За словами одного з авторів дослідження Матіаса Пессігліоне, як на надмірні тренування, так і на розумове навантаження реагував в дослідженнях один відділ мозку – префронтальна кора, яка відповідає за прийняття раціональних рішень.
Дослідники прийшли до висновку, що спорт, пов’язаний з розвитком витривалості, в цілому позитивно впливає на здоров’я, однак надмірні тренування можуть негативно впливати на мозок.
Джерело: Der Spiegel