Генпрокуратура: фірма М.Кузьми «ощасливила» дітей із ДЦП нефункціональним обладнанням за завищеними у 5 разів цінами

1170

79650Улистопаді цього року Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом розтрати чиновниками Міністерства соц­політики 24 млн грн, які були виділені на дітей, хворих на ДЦП.

Обладнання для реабілітації дітей з особ­ливими потребами Мінсоцполітики закуповує другий рік поспіль. Таким чином, схема, успішно обкатана при Уряді Азарова, спрацювала і при Уряді Яценюка.
Торік Міністерство придбало у компанії «Євромедпроект», що перемогла в тендері, дві системи реабілітації опорно-рухового апарату G-EO (виробник — швейцарська компанія Reha Technology AG) за 16,7 млн грн. Цього року такі самі два апарати, з урахуванням курсу долара, були придбані за 24,1 млн грн. За документами, тендер виграла компанія «ЄМГ» Україна». Системи повинні були надійти до Державного комплексу соціальної реабілітації Миколаєва та в Вінницький центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінь» у грудні цього року.

Імпортер, який має справу з таким самим обладнанням, заявляє, що вартість системи на тендері була завищена приблизно в 5 разів.

«Таке обладнання коштує максимум 150 тисяч Євро. На момент проведення торгів Євро був на рівні 17 грн. Тобто один апарат коштував близько 2,5 млн грн, але ніяк не 12 млн, — розповів «Обозревателю» учасник ринку, який побажав залишитися інкогніто.

Інформацію про значну переплату за прид­бане обладнання підтверджує і Генпрокуратура України. Прес-служба відомства повідомила, що ГПУ розпочала кримінальне провадження за фактом розтрати бюджетних коштів в особ­ливо великих розмірах посадовими особами Міністерства соціальної політики.
«Генеральною прокуратурою України вивчено стан дотримання Міністерством соціальної політики України законодавства у сфері держзакупівель протягом 2014 року. Встановлено, що службовими особами відомства переможцем конкурсних торгів із закупівлі систем реабілітації для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, безпідставно обрано підприємство, пропозиція якого не відповідала кваліфікаційним вимогам документації конкурсних торгів. З ним укладено договір закупівлі на загальну суму понад 24 млн грн», — повідомляє прес-служба ГПУ.

Виявляється, системи реабілітації не підходять для лікування дітей із ДЦП навіть за технічними параметрами. «Застосування закупленої системи хворими на дитячий церебральний параліч не передбачено», — вказує прес-служба.

Фахівці ринку говорять, що такі системи використовуються переважно для реабілітації дорослих після інсульту, а дітям із ДЦП потрібно функціонально інше обладнання. Воно складніше і дорожче. Тож «нормально наварити» на ньому на тендерах було б складніше. Отже, Міністерство соціальної політики купувало обладнання, знаючи, що дітям із ДЦП воно не допоможе?

Тендерним процесом у Мінсоцполітики під час закупівлі систем реабілітації керував заступник Міністра Віктор Іванкевич. У березні 2014 р. він повернувся у відомство, звідки пішов з аналогічної посади в 2010 році. Його підписи стоять під усіма документами, що підтверджують згоду Міністерства з результатами тендера.

24-мільйонний тендер виграло ТОВ «ЄМГ» Україна», яке є «донькою» Enterprises Medicales Gray SA (EMG, Швейцарія). За неофіційною інформацією гравців ринку, за нею стоїть один із «китів тендерного бізнесу» Микола Кузьма, компанії якого, за словами Михайла Бродського, до 2009 року вигравали до 90% тендерів МОЗ щодо закупівлі медичної техніки.

По суті, «ЄМГ» Україна» — це так звана «компанія-прокладка», що підтверджують відомості з Єдиного держреєстру підприємців: статутний фонд компанії, яка виграла багатомільйонний тендер, становить… 1 тис. грн.

Думаємо, відповідь на запитання, чому Мінсоцполітики не збентежив навіть той факт, що відповідальність за поставку обладнання на 24 млн бюджетних гривень буде нести компанія, у якої статутний фонд менше мінімальної місячної зарплати в країні, лежить на поверхні.

Але все ж хотілося б поцікавитися, чи в курсі Мінсоцполітики, що зі швейцарською компанією Enterprises Medicales Gray SA, яка є засновником «ЄМГ» Україна», пов’язані й закупники непомірно дороговартісного та непотрібного для дітей устаткування в 2013 році — компанії «ДІАТЕХ-Україна» і «Євромедпроект»? Чи чиновники були в повному невіданні, що ці махінації проводилися тільки для того, аби нажитися на хворих дітях?

За матеріалами інтернет-видання «Обозреватель»

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я