Експерти наголошують на доопрацюванні Наказу Міністерства оборони України від 14.08.2008 р. №402 щодо проведення тестування військовослужбовців на вірусні гепатити. Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко на прес-конференції в УНІАН зазначила, що велика кількість демобілізованих військовослужбовців повертаються додому інфікованими вірусом гепатиту, але чинні норми законодавства не дають змоги проводити ефективне виявлення та лікування цієї хвороби.
Зокрема І. Сисоєнко повідомила: згаданим наказом не передбачено обов’язкове проведення діагностики інфекційних захворювань, у тому числі й гепатиту, під час проходження медичних комісій. Також депутат зауважила, що коли демобілізовані повертаються додому, на них уже не поширюється фінансування за програмами Міноборони.
«Механізму передачі демобілізованих до закладів охорони здоров’я за місцем проживання для належного лікування просто немає, тобто хлопці залишаються наодинці зі своїми проблемами. А таке лікування дуже високовартісне, — констатувала депутат. — Сподіваюся, що ми разом з юристами, МОЗ та Міністерством оборони найближчим часом напрацюємо ці зміни і дуже розраховую на їх ухвалення».
У свою чергу начальник Центрального санітарно-епідеміологічного управління Міноборони Сергій Литовка уточнив, що мова йде про демобілізованих хворих із хронічним гепатитом, доведених же фактів гострого гепатиту С, тобто гепатиту, який розвинувся саме під час виконання військової служби в ЗСУ, за його словами, — одиниці.
Т. в. о. головного інфекціоніста Міноборони Віктор Третьяков погодився з необхідністю внести зміни до Наказу №402, нагадавши, що тестування на інфекційні захворювання обов’язково проходять призовники строкової служби, контрактники та офіцери, лише мобілізовані залишаються неохопленими ним.
За матеріалами УНІАН