У Верховній Раді України 8.07. 2015 р. були зареєстровані три законопроекти Міністерства охорони здоров’я, спрямовані на автономізацію закладів охорони здоров’я, які змінюють підходи до фінансування медичних послуг:
- проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я» (№2309а);
- проект Закону України «Про внесення зміни до підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров’я» (№2310а);
- проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення законодавства України з питань охорони здоров’я» (№2311а).
За словами Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі, ці закони повністю змінять систему управління закладами охорони здоров’я та дадуть можливість головним лікарям ефективно управляти фінансами.
Перший заступник Міністра охорони здоров’я України звернулася до народних депутатів України з проханням якнайшвидше розглянути запропоновані Міністерством законопроекти: «Це не звичайні законопроекти, які щось «рихтують». На них дуже чекає медична спільнота. Повірте, від реформи виграють і пацієнт, і лікар, і прогресивні медичні керівники», — наголосила Олександра Павленко.
Вона пояснила, що отримання бюджетними закладами статусу державних підприємств допоможе створити умови для загального зростання якості медичної допомоги, підвищення професійного рівня медичного персоналу, переходу на гідний рівень оплати праці медичних працівників.
«Сьогодні бюджетні підприємства на 100% залежать від державного бюджету. У керівника бюджетного закладу охорони здоров’я «зв’язані руки». Він не може залучити кошти приватних фондів, комерційних підприємств, самостійно вирішувати, як витратити виділені кошти», — сказала Олександра Павленко.
За матеріалами прес-служби МОЗ України і телеканалу «24»