Голубовська пояснила, коли потрібно вводити локдаун

292

Введення локдауну буде мати сенс лише у разі, якщо все буде так жорстко, як це було у Китаї. Так думку висловила в інтерв’ю програми в «Гостях у Гордона» головна інфекціоністка, заслужена лікарка Ольга Голубовська.

Ольга Голубовська. Фото: скріншот з відео.

Вона вважає, що недотримання жорстких заходів не можуть дати очікуваного ефекту. Також Голубовська впевнена, що запроваджувати новий локдаун в країні потрібно лише, якщо кількість інфікованих зросте дуже серйозно.

«Якщо знову-таки буде дуже сильно великий вал такий, він (жорсткий карантин – Ред.) потрібен хоча б… на тиждень, хоча б збити», – заявила Голубовська, додавши, що жорсткі обмеження працюють, якщо є така протидія, як у Китаї. Вона повідомила, що наразі в Китаї виявляють менше 20 осіб на 100 тис. населення, однак все одно діють жорсткі обмеження.

Також  лікарка розповіла, що мутований варіант коронавірусної інфекції – дельта – небезпечний тим, що у нього вірусне навантаження у тисячу разів більше, ніж у інших штамів. Крім того, за її словами, є великий ризик, що тяжкий перебіг хвороби буде саме у молодих людей.

Вона додала, що інфіковані дельтою хворі більш заразні. Частіше, за її словами, до лікарень потрапляють хворі з високою температурою вже у дебюті захворювання.

«Дельта небезпечна тим, що зараз будуть тяжко хворіти у тому числі і молоді люди. Все одно не так як люди похилого віку, але летальність очікувана у більш молодих людей буде рости», – сказала лікарка.

Голубовська попередила, що пацієнтам з груп ризику краще починати застосовувати противірусні препарати до появи розладів дихання. Також вона повідомила, що люди з ожирінням 2-3 ступеня вкрай вразливі до штаму дельта, зауваживши, що це одна з самих неприємних груп ризикує.

До групи ризику вона віднесла також пацієнтів з діабетом 1, 2 типу, людей із захворюваннями серця, нирок та осіб старше 60 років. Однак, за її словами, при дельта-варіанті вік буде знижуватися. «Ми будемо хворіти, вона (дельта – прим. ред.) легко передається, але дасть Бог не буде такого жаху як був», – сказала Голубовська.

Але, за словами інфекціоністки, є люди, які можуть не захворіти на COVID-19. «Є категорія пацієнтів, яка не хворіє, ну не бере їх вірус. Це як з грипом близько 5%. А взагалі – це генетика та гарний імунітет», – пояснила лікарка. Також є безсимптомні хворі, які можуть не знати про інфікування.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я