27 серпня 2014 року на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України було розміщено повідомлення такого змісту: «МОЗ України максимально прискорило проведення централізованих закупівель по всіх державних програмах. Станом на 26 серпня 2014 року вже закуплено ліків і виробів медичного призначення на суму 102,3 млн грн, із них акцептовано пропозиції учасників торгів на суму 46,8 млн грн. Тривають основні закупівлі на суму 1,82 млрд грн, проводяться підготовчі процедури щодо початку закупівлі на суму 237,7 млн грн в найближчі дні». При цьому Міністерство нагадує, що на централізовані закупівлі, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік», передбачено 2,16 млрд грн.
Тобто за 8 місяців поточного року МОЗ зуміло «освоїти» менше 5% виділених державою коштів. Відповідно, життєво необхідну терапію (а державні програми передбачають закупівлю лише найважливіших ліків і медвиробів) отримає менше 5% громадян України, що потребують вказаних медикаментів і медвиробів.
Нагадаємо, 27 березня 2014 року на сайті газети «Дзеркало тижня» з’явилося інтерв’ю Міністра охорони здоров’я Олега Мусія, де він, зокрема, зазначив: «Так звані прозорі тендери, що їх раніше проводили, не відповідали дійсності. Тепер усе буде відкритим для громадськості, а всі платіжні доручення будуть проходити тільки через мене, і відповідальність за прийняті рішення буде на мені».
А вже в кінці червня 2014 р. у зриві тендерної кампанії Олег Мусій звинуватив свого першого заступника Руслана Салютіна, про що громадськість дізналася із заяв Мусія, повідомлень прес-служби МОЗУ та серії брудних замовних публікацій, що ганьбили честь і гідність Салютіна.
А коли пристрасті навколо незакуплених ліків розпалилися й очільника МОЗ мали притягнути до відповіді, під Кабміном відбувся черговий мітинг, ініційований БФ «Пацієнти України» Дмитра Шерембея. У спілкуванні зі ЗМІ мітингувальники обмежувалися цитатами з переданого Арсенію Яценюку відкритого листа, називаючи Руслана Салютіна «злочинцем і масовим вбивцею», та пропонували по всіх питаннях звертатися лише до Дмитра Шерембея. Як відомо, Д. Шерембей близький до Олега Мусія — недивно, що представники його організації завжди «працюють» в унісон із МОЗ і його керівником.
За матеріалами pharma.net.ua