На сайті Кабінету Міністрів України 17 січня зареєстровано електронну петицію «Проти руйнування системи екстреної медичної допомоги». Збурення громадськості викликав проект Постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 р. №1114 «Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги», який МОЗ винесло на громадське обговорення 2 січня 2018 року.
«Цим проектом пропонується запровадити «парамедичні» бригади екстреної допомоги в Україні. За задумом авторів документа, після закінчення перехідного періоду (1 січня 2023 року) лікарські та фельдшерські бригади екстреної медичної допомоги припинять своє існування взагалі. Лікарі втратять роботу, фельдшери, які не отримали кваліфікації парамедика та не навчилися керувати спеціальним транспортним засобом, — також. Залишаться без роботи й молодші медсестри та водії, котрі не стануть медичними техніками», — говориться в тексті петиції.
Зокрема, автори документа розцінюють пропоновані МОЗ зміни як руйнування системи екстреної медичної допомоги і вимагають від КМУ та МОЗ:
- припинити впровадження «парамедичної» системи надання екстреної медичної допомоги;
- відкликати та зняти з розгляду проект Постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21.11.2012 р. №1114 «Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги»;
- безумовно дотримуватися під час реформування медичної галузі Закону України «Про екстрену медичну допомогу»;
- зберегти в системі екстреної медичної допомоги України і після 2023 року лікарські та фельдшерські бригади екстреної (швидкої) допомоги;
- планувати видатки на екстрену медичну допомогу та відображати їх у розрахунку видатків на охорону здоров’я окремою статтею, за окремо розробленою формулою з урахуванням нормативу забезпеченості;
- виділити кошти з державного бюджету для централізованого придбання автомобілів екстреної (швидкої) медичної допомоги та вдосконалення системи симуляційних центрів.
Станом на 1 лютого петицію підписали 4132 особи. Для того щоб народне звернення розглянули на засіданні Кабінету Міністрів України, петиція має зібрати 25 тис. підписів до 17 квітня 2018 року.
За матеріалами єдиного веб-порталу органів виконавчої влади «Урядовий портал»