На думку фінських вчених ані холестерин, що потрапляє до організму разом із їжею, ані споживання яєць не пов’язані із підвищенням ризику інсульту.
The American Journal of Clinical Nutrition оприлюднив результати дослідження вчених із Університету Східної Фінляндії. Вони свідчать про те, що високе споживання харчового холестерину не асоціюються із підвищеним ризиком інсульту.
З приводу ролі холестерину існує чимало думок. На думку деяких вчених, високий рівень холестерину в організмі сприяє підвищенню ризику судинних патологій, зокрема, інсульту, пише toneto.net із посиланням на healthinfo.ua
До такого висновку вчені прийшли на підставі спостережень за змінами у здоров’ї близько 2 тисяч чоловіків, за якими спостерігали більше 20 років у рамках «Дослідження факторів ризику ішемічної хвороби серця у Куопио». Лікарі досліджували харчові звички та вподобання учасників експерименту.
За 21 рік спостережень 217 чоловіків перенесли інсульт. Вивчивши зв’язок між особливостями харчування учасників експерименту та обставинами інсульту, вчені дійшли висновку, що харчовий холестерин не був пов’язаний із ризиком інсульту, навіть у носіїв гену APOE4, що робить організм особливо чутливим до впливу холестерину, що засвоюється із їжею.
«Отримані нами дані свідчать, що вживання харчового холестерину у середньому 520 мг на день включно із щоденним вживання яєць, не пов’язане із ризиком інсульту навіть в осіб, що генетично схильні до більш сильного впливу холестерину, що потрапляє до організму разом із їжею, на рівень холестерину у сироватці крові», – вважають автори проекту.
Одночасно вчені зауважили, що пацієнти, за якими вони спостерігали, не мали серцево-судинних захворювань до початку дослідження. Висновок щодо відсутності впливу холестерину на ризик інсульту необхідно перевірити на людях, що мають судинні захворювання, вважають вчені.
Джерело: toneto.net