Готуючись до впровадження реформи системи охорони здоров’я, на Харківщині активно поповнюють майбутні лікарні інтенсивного лікування новим медичним обладнанням. Нещодавно значні партії сучасного устаткування отримали КЗОЗ «Лозівська центральна районна лікарня» та КЗОЗ «Обласна дитяча клінічна лікарня №1».
Зокрема Лозівська ЦРЛ, яка стане одним із центральних багатопрофільних медичних закладів 5-го госпітального округу, отримала чотири апарати гемодіалізу останнього покоління виробництва німецької фірми Fresenius. Місцеве нефрологічне відділення активно співпрацює із КЗОЗ «Обласний клінічний центр урології і нефрології ім. В. І. Шаповала» м. Харків, який і передав нове устаткування вартістю 4 млн грн. Відтепер 15 пацієнтів, жителів Лозівського та сусідніх Близнюківского, Первомайського, Зачепилівського і Сахновщинського районів, які увійдуть до госпітального округу, не муситимуть двічі-тричі на тиждень їздити до обласного центру, аби пройти життєво необхідну для них процедуру.
Німецька медична техніка розширить діапазон проведення гемодіалізу. Вона надасть більше можливостей для якісної медичної допомоги хворим, оскільки відповідає європейському рівню охорони здоров’я. Завдяки функції гемодіафільтрації, якою обладнані нові апарати, пацієнти краще сприймають процедуру, їх кров проходить значно вищий ступінь очищення від токсинів.
Про немовлят Слобожанщини потурбувалась обласна влада. Так, низку вкрай необхідної техніки — загалом 23 одиниці сучасного обладнання на суму 26 млн грн придбали коштом обласного бюджету для КЗОЗ «Обласна дитяча клінічна лікарня №1», що стане лікарнею інтенсивного лікування другого рівня. Протягом року медики цієї лікарні обслуговують майже 90 тис. дітей. А з початку бойових дій на Донбасі висококваліфіковані фахівці закладу прийняли ще й 5 тис. маленьких мешканців Донецької та Луганської областей. Тут цілодобово надають високоспеціалізовану допомогу дітям і підліткам віком до 18 років. За рік у лікарні виконують близько 100 тис. хірургічних маніпуляцій, 7 тис. планових та ургентних оперативних втручань, у тому числі понад 300 — ендовідеоскопічним методом. Також оперують дітей раннього віку з вродженими вадами розвитку. Саме для таких немовлят придбали інкубатор для звичайного догляду за новонародженими, системи інтенсивної терапії, апарати штучної вентиляції легень, апарат для штучного дихання та дихальної терапії, аналізатор газів крові та електролітів, інфрачервоний нагрівач, наркозно-дихальний апарат, мийно-дезінфекційну машину, операційний світильник, каталку для транспортування пацієнтів, рентгенографічну та флюороскопічну системи.
Головний лікар КЗОЗ «Обласна дитяча клінічна лікарня №1» Оксана Піонтковська повідомила, що отримане обладнання буде встановлене у двох реанімаціях (одна з них — неонатальна), рентгенологічному відділенні та відділенні патології новонароджених, а також в ургентно-операційному блоці. Таку кількість нового устаткування одночасно цей медичний заклад не отримував іще жодного разу.
Ольга ФАЛЬКО, спеціально для «ВЗ», м. Харків